لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۱

رویترز: یازده سناتور جمهوریخواه با مقامات عربستان درباره کاهش تولید نفت تلفنی گفت‌وگو کردند


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

گزارش‌ها حاکی است که چند سناتور جمهوریخواه آمریکا با سه مقام رسمی عربستان درباره کاهش تولید نفت خام تلفنی گفت‌وگو کرده اند.

به گزارش رویترز، چند سناتور جمهوریخواه آمریكا اعلام کردند که با سه مقام رسمی عربستان گفت‌وگو کرده و از آن‌ها خواسته‌اند تا برای کاهش تولید نفت خام اقدامات مشخصی انجام دهند.

بنابر این گزارش، این تماس‌ها از سوی سناتور دن سالیوان و سناتور کَوین کرِیمِر، که ماه گذشته طرح خروج نیروهای آمریکایی از عربستان را ارائه کرده‌بودند، گرفته شده است.

رویترز در ادامه نوشته است که این تماس تقریبا دو ساعت به طول انجامیده و ۱۱ سناتور جمهوری‌خواه آمریکا در آن حضور داشته‌اند.

این خبرگزاری همچنین گزارش داد که این سناتورها در تماس تلفنی خود با عبدالعزیز بن‌سلمان وزیر نفت، خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع، و ریما بندر بن سلطان سفیر عربستان در واشنگتن، گفت‌وگو کرده‌اند.

رویترز نوشت که این اقدام «کم سابقه» سناتورهای جمهوریخواه در حالی‌است که پرزیدنت ترامپ برای کاهش تولید نفت با پادشاه و ولیعهد عربستان در تماس است.

پیش از این دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، عصر پنجشنبه ۲۱ فروردین اعلام کرده بود که با رئیس جمهوری روسیه و پادشاه عربستان سعودی درباره تولید و بازار جهانی نفت گفت‌وگو کرده است.

آمریکا برای تقویت بازار نفت کشورها را به همکاری تشویق کرده است. قیمت نفت با تولید بیش از نیاز بازار روند کاهشی داشت و شیوع ویروس کرونا در جهان باعث سقوط بیشتر قیمت ها شد.

پیشتر گزارش شده بود روسیه و عربستان بر سر شرایط کاهش تولید نفت به توافق کلی رسیده‌اند.

XS
SM
MD
LG