لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۳

بعد از خرید تسلیحاتی آنکارا از مسکو، آمریکا کماکان تحریم ترکیه را بررسی می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - ترکیه کماکان ممکن است هدف تحریم های آمریکا قرار بگیرد. این امر بخشی از ادامه پیامدهای تصمیم آنکارا به قبول سیستم دفاع هوایی «اس ۴۰۰» روسی در ماه ژوئیه است.

کلارک کوپر، مدیرکل امور سیاسی و نظامی وزارت خارجه آمریکا، پنج شنبه به خبرنگاران در واشنگتن گفت: «آنها هنوز ممکن است هدف تحریم قرار بگیرند. تمام گزینه ها هم چنان بر روی میز است.»

کوپر می گوید بعضی از مجازات هایی که ترکیه با آنها روبرو است در قوانین آمریکا، از جمله «قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم»، تصریح شده است.

اما او گفت مولفه هایی دیگر هم موثر است: «ترکیه مورد جالبی است، زیرا ما چندین شریک داریم که روابط‌مان با آنها رو به رشد است، و آنها به دقت نحوه مدیریت مساله ترکیه را زیر نظر دارند.»

این دیپلمات ارشد آمریکایی در عین حال ابراز امیدواری کرد روابط ایالات متحده و ترکیه ترمیم شود: «بسته به این که با چه کسی در دولت ترکیه حرف بزنید، افرادی هستند که کاملا واقف و حساسند و درک می‌کنند که این ماجرا به پایان نرسیده و می خواهند اوضاع به وضعیت قبل برگردد. تصمیم هایی که در آنکارا گرفته می شود لزوما بازتابی از موضع نهادهای نظامی یا وزارت خارجه آن کشور نیست.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG