لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۸

آمریکا پنج تن از مقامات ارشد رژیم مادورو در ونزوئلا را تحریم کرد


وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که این وزارتخانه در راستای هماهنگی با تحریم‌های بین المللی اعمال شده علیه ونزوئلا، پنج تن از مقامات ارشد رژیم نیکلاس مادورو در ونزوئلا را تحریم کرده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده که روز سه‌شنبه ۱۴ آبان منتشر شده آمده است که مقام‌های ارشد ونزوئلا که به نیابت از رژیم سرکوبگر نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری سابق، به فساد و نقض فاحش حقوق بشر دست می‌زنند، از سوی خزانه‌داری معرفی می‌شوند.

استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، در این بیانیه افزوده است: «این اقدام، کوشش‌های [وزارت خزانه‌داری] را با کوشش‌های متحدان بین‌المللی ما، مانند کانادا و اتحادیه اروپا، که تحریم‌هایی را علیه مقامات رژیم سابق مادورو اعمال کرده‌اند، هماهنگ می‌کند.»

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، نیز با انتشار توئیتی اعلام کرد این اقدام آمریکا بر اساس فرمان اجرایی ماه اوت پرزیدنت ترامپ مبنی بر مسدود کردن اموال مقامات رژیم نامشروع مادورو، و در راستای هماهنگی با گام‌های اتحادیه اروپا و کانادا، اجرا شده است.

این پنج نفر از مقامات ارشد نظامی و امنیتی نزدیک به نیکلاس مادورو هستند. ایالات متحده آمریکا نیکلاس مادورو را غاصب کرسی ریاست جمهوری می‌داند و می‌گوید که حکومت نامشروع مادورو تنها با حمایت کوبا، روسیه، چین، و ایران روی کار مانده است.

آمریکا و بیش از ۵۰ کشور جهان ریاست جمهوری موقت خوان گوایدو را به رسمیت شناخته‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG