لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۲

دو شبکه مرتبط با خریدهای نظامی ایران از سوی آمریکا تحریم شد


دو شبکه مرتبط با خریدهای نظامی ایران و مدیران شرکت‌های مرتبط با آن به دلیل تلاش برای دور زدن تحریم‌های جمهوری اسلامی، از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شد.

طبق بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا که روز چهارشنبه ششم شهریور منتشر شد، شبکه مرتبط با حامد دهقان و شرکت‌های صوری آن در هنگ‌کنگ و شبکه سیدحسین شریعت، برای دستیابی به تولیدات آلومینیومی برای وزارت دفاع جمهوری اسلامی، تحریم شدند.

سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، در این بیانیه گفت که رژیم ایران از روش‌های پیچیده برای مخفی نگاه داشتن تلاش‌‌هایش جهت تقویت برنامه اتمی خود استفاده می‌کند و ایالات متحده در هر مقطعی، جلوی آن‌ را می‌گیرد.

بر اساس این بیانیه، حامد دهقان، رئیس شرکت پیشتازان کاوش‌گستر بشری با مسئولیت محدود، که همزمان رئیس هیات مدیره ابتکار صنعت ایلیا است، به همراه هادی دهقان، میلیون‌ها دلار تجهیزات الکترونیکی برای شرکت مهندسی راستا فن و برای مصارف شرکت‌های نظامی ایران فراهم کرده‌اند.

شرکت صنایع هوایی، گروه مهندسی شهید باکری، وگروه صنعتی شهید همت که از مشتریان شرکت ابتکار صنعت ایلیا محسوب می‌شوند، همگی در فهرست تحریم‌ها قرار دارند.

شقایق اخایی، عضو هیات مدیره پیشتازان کاوش‌گستر بشری، و مهدی ابراهیم‌زاده، که در تهیه تجهیزات الکترونیکی دست داشته‌اند هم در فهرست تحریم‌ها قرار گرفتند.

شرکت صنعتی گرین (سبز) با مسئولیت محدود در هنگ‌کنگ، شرکتی است که زیر نظر حامد دهقان فعالیت می‌کند و شرکتی صوری برای خرید‌های صنایع نظامی ایران است. شرکت شفق صنوبر یزد هم از شرکت‌های مرتبط با حامد دهقان است. هر دو شرکت در فهرست تحریم‌ها قرار گرفتند.

شرکت عصر صنعت اشراق و مدیر آن سید حسین شریعت، برای خرید آلومینیوم و تجهیزات الکترونیک، در این فهرست تحریم‌ها قرار دارند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG