لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۴

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی؛ عربستان ممکن است دست به افزایش تولید بزند


هم‌زمان با افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی با توجه به احتمال عدم تمدید معافیت خریداران نفت ایران از سوی دولت ایالات متحده، منابع نزدیک به حکومت عربستان سعودی گفته‌اند این کشور پس از بررسی اثر این مسئله بر بازار نفت، درباره تغییر در میزان تولید نفت خود تصمیم خواهند گرفت.

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از یک منبع نزدیک به مقام‌های عربستان سعودی، نوشت این کشور می‌تواند کمبود نفت بازار را در صورت عدم تمدید معافیت نفتی خریداران نفت ایران از سوی ایالات متحده تمدید کند.

با این حال گفته می‌شود مقام‌های عربستانی بر این باورند که هرگونه تغییر در میزان تولید نفت، باید پس از بررسی تاثیر اقدام ایالات متحده بر بازارهای جهانی انجام شود.

پیشتر برخی رسانه‌‌ها گزارش کرده بودند که احتمالا امروز دوشنبه دوم اردیبهشت، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده اعلام خواهد کرد کهاین کشور قصد دارد معافیت خرید نفت از جمهوری اسلامی ایران را لغو کند و از ده روز دیگر همه کشورها باید به طور کامل واردات نفت از ایران را به پایان برسانند وگرنه با تحریم آمریکا مواجه خواهند شد.

انتشار این خبر باعث افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی شده است. قیمت هر بشکه نفت برنت با افزایش ۳.۳ درصدی به ۷۴.۳۱ در هر بشکه رسیده که بیشترین میزان از ماه نوامبر سال گذشته میلادی است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG