لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۲

دیدگاه| کاهش بودجه خزانه‌داری آمریکا بر برنامه های تحریم ایران و کره شمالی تاثیر دارد


ساختمان وزارت خزانه‌داری آمریکا
ساختمان وزارت خزانه‌داری آمریکا

یادداشتی از جاناتان شنزر در نشریه هیل

چالش های سیاست خارجی آمریکا رو به افزایش است. از کره شمالی و ایران تا داعش و روسیه اخبار جهان از تهدیدها و نگرانی های جدید حکایت دارد.

پرزیدنت ترامپ خواهان افزایش بودجه دفاعی ایالات متحده شده است. کنگره در سایه چالش های پیش روی آمریکا فراتر از انتظارات رییس جمهور عمل کرده و بودجه دفاعی را بیشتر افزایش داده است. در این راستا کنگره و کاخ سفید ممکن است مجبور شوند از بودجه وزارت خزانه‌داری آمریکا که در خط مقدم مهم ترین نبردهای آمریکا است کم کنند.

«اداره تروریسم و اطلاعات مالی» در وزارت خزانه‌داری آمریکا نخستین واکنش های غیر تخریبی را به تهدیدهای امنیت ملی ایالات متحده از برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی و ایران تا سپاه پاسداران و داعش و حزب الله نشان داده است.

در بودجه سال مالی ۲۰۱۸، تعداد کارکنان «اداره تروریسم و اطلاعات مالی» وزارت خزانه‌داری قرار است از ۴۲۱ به ۳۸۶ نفر و بودجه آن از ۱۲۳ میلیون دلار به ۱۱۶ میلیون دلار تقلیل بیابد.

اکنون زمان کاستن از توان این اداره نیست.

کاخ سفید می تواند با جلوگیری از اتلاف منابع مالی فدرال از این گونه کاهش بودجه ها پرهیز کند. تحریم ها و دیگر ابزار مالی برای مدت های مدید نقشی حیاتی در چالش های سیاست خارجی آمریکا بازی خواهند کرد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG