لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۳

تصویب ازدواج همجنسگرایان در نیویورک


تصویب ازدواج همجنسگرایان در نیویورک
تصویب ازدواج همجنسگرایان در نیویورک

نمایندگان در ایالت نیویورک در شمال شرقی آمریکا ازدواج همجنسان را تصویب کرده اند و پیروزی عمده ای برای طرفداران حقوق همجنسگرایان فراهم آورده اند.

پس از بحث های مفصل، سنای ایالت نیویورک جمعه شب با ۳۳ رای موافق در برابر ۲۹ رای مخالف این قانون را تصویب کرد. انتظار می رود مجلس نمایندگان ایالت، که دمکرات ها بر آن مسلط هستند و هفته پیش شکل متفاوتی از قانون را تصویب کرد، اینک شکل جدید آن را به تصویب برساند و آندرو کومو فرماندار آن را امضا کند.

وقتی قانون به تصویب نهایی برسد، نیویورک به ششمین ایالت آمریکا که در آن همجنسگرایان می توانند ازدواج کنند تبدیل خواهد شد و آنان قادر خواهند بود پس از ۳۰ روز روند ازدواج را آغاز کنند.

نیویورک می تواند به مکان جذابی برای چنین ازدواج هایی تبدیل شود زیرا سکونت در آنجا شرطی برای دریافت جواز ازدواج نیست.

فعالان، تصویب قانون در نیویورک را به ویژه مهم می دانند زیرا سومین ایالت بزرگ آمریکا است و شهر نیویورک از یک موقعیت بین المللی برخوردار است. این شهر همچنین زادگاه جنبش حقوق همجنسگرایان، با شورش های استون وال در روستای گرینویچ در سال ۱۹۶۹، تلقی می شود.

وقتی قانون در نیویورک به اجرا در آید، این ایالت در دادن اجازه ازدواج به همجنسگرایان به ورمونت، نیو همپشایر، کنتیکت، ماساچوست، آیوا و واشنگتن دی سی خواهد پیوست.

بحث درباره این قانون با سخنان پرزیدنت اوباما در جمع گروه ای از طرفداران همجنسگرایان در روز پنجشنبه مصادف شد.

آقای اوباما گفت زوج های همجنس از همان حقوق قانونی برخوردار هستند که هر زوج دیگری در آمریکا دارد، اما ازدواج آنان را کاملا تایید نکرد.

XS
SM
MD
LG