لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۷

یک تبعه روسیه به جرم کلاهبرداری در آمریکا بازداشت شد


کیفرخواستی که عليه سلزنف در سال ۲۰۱۱ بطور محرمانه صادرشد تا زمان دستگيری اش در محل نامعلومی، روز شنبه، مهر و موم بود

مقامات ایالات متحده می‌گویند یک تبعه روسیه به اتهاماتی در رابطه با سرقت و فروش مجدد ده‌ها هزار شماره کارت اعتباری در بازداشت بسر می‌برد.

فرد دستگیر شده، که هویت او رومان والريويچ سلزنف و ۳۰ ساله تشخيص داده شده، روز دوشنبه در دادگاه ایالات متحده در گوام حاضر شد، و قرار است تا دادگاه بعدی که در ۳۱ تيرماه برگزار خواهد شد، در همان بازداشتگاه بماند.

وزارت دادگستری آمریکا جزئیات بیشتری در مورد دستگیری سلزنف ارائه نکرد، اما مقامات می‌گویند کیفرخواستی که عليه او در سال ۲۰۱۱ بطور محرمانه صادرشد تا زمان دستگيری اش در روز شنبه، در محلی نامعلوم، همانطور مهر و موم شده باقی مانده بود.

در کیفرخواست عليه آقای سلزنف ادعا شده است که وی با نصب بدافزار بر روی مجموعه‌ای از سیستم‌های کامپیوتری خرده فروشی‌ها، از جمله رستوران‌ها و دیگر رسانه‌ها، در ایالت واشنگتن در شمال غربی آمریکا، دست به سرقت شماره‌ کارت‌های اعتباری زده بود.

این کيفرخواست سلزنف را متهم به سرقت بیش از ۲۰۰ هزار شماره کارت اعتباری بین نوامبر ۲۰۱۰ و فوریه ۲۰۱۱ می‌کند و همچنین مدعی است که همراه با شرکایش، در اقدامی که ۲ ميليون دلار سود برای آنها داشته، ۱۴۰هزار شماره را از طريق وبسايت‌های زيرزمينی [خلافکار] به فروش رسانده‌اند.

طبق گفته مقامات مسئول، سلزنف در عالم هکرها با نام مستعار «ترَکِ۲» (Track2) شناخته شده بود.

XS
SM
MD
LG