لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۱

«استیون سیگال» نماینده ویژه وزارت خارجه روسیه شد


«استیون سیگال» بازیگر آمریکایی و قهرمان مشهور ورزش های رزمی بعنوان نماینده ویژه روسیه در امور انسان دوستانه با آمریکا انتخاب شد.

وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای رسمی در شبکه های اجتماعی این خبر را اعلام کرد. در این بیانیه گفته شده است که وظیفه استیون سیگال تلاش برای بهبود روابط روسیه و آمریکا در چهارچوب فعالیت های انسان دوستانه است.

این مأموریت شامل مراودات فرهنگی، روابط شهروندی و تبادل دانشجو نیز می شود.

وزارت خارجه روسیه با اشاره به داوطلبانه بودن این مأموریت، بر عدم پرداخت حقوق به استیون سیگال تأکید کرد؛ مقامی که مشابه «سفیر حسن نیت» سازمان ملل متحد است.

استیون سیگال روابط گرم و صمیمی با ولادیمیر پوتین دارد و یکی از دوستان نزدیک رئیس جمهوری روسیه محسوب می شود.

این بازیگر سفرهای زیادی به آن کشور دارد و در پروژه های اقتصادی و هنری گوناگونی در روسیه مشارکت دارد. او سال گذشته با تأیید ولادیمیر پوتین تابعیت این کشور را دریافت کرد و شهروند روسیه نیز هست.

استیون سیگال همواره در محافل هنری و مجالس رسمی ولادیمیر پوتین را تحسین کرده و یکی از حامیان سیاست های دولتش محسوب می شود.

او علاقه خود به روسیه را به دلیل ریشه های خانوادگی می داند؛ مادر بزرگ استیون سیگال اهل روسیه بود و در شهر «ولادی وستوک» زندگی می کرد.

اما برخی باور دارند، انگیزه های اصلی استیون سیگال، تعرفه های مالیاتی، پروژه های اقتصادی و حمایت های همه جانبه ولادیمیر پوتین از فعالیت های این هنرمند است.

استیون سیگال در گفتگوهای اخیر خود، قویأ اتهام دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رد کرده و چنین شایعاتی را مانع بهبود روابط سیاسی واشنگتن و مسکو می داند.

او در سال های اخیر در هماهنگی برخی از ملاقات های سیاسی میان نمایندگان دو کشور یا سفر هیأت های مجالس ایالتی آمریکا به روسیه فعال بوده است.

هنوز مشخص نیست انتصاب استیون سیگال در مقام نماینده ویژه روسیه شامل چه اقدامات عملی است و او چه برنامه هایی برای پیشبرد اهدف خود دارد.

استیون سیگال که در دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی با بازی در فیلم های حادثه ای و رزمی در اوج شهرت بود؛ چند سالی است که از فهرست هنرمندان پولساز هالیوود خارج شده و در آثار کم اهمیت تر نقش ایفا می کند.

XS
SM
MD
LG