لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۴

آمریکا پنج شهروند دیگر روسیه را در فهرست تحریم قرار داد


مزار سرگئی ماگنیتسکی وکیل روس که مقامات دولتی روسیه را به سوء استفاده مالی متهم کرد و در سال ۲۰۰۹ در زندان درگذشت - آرشیو
مزار سرگئی ماگنیتسکی وکیل روس که مقامات دولتی روسیه را به سوء استفاده مالی متهم کرد و در سال ۲۰۰۹ در زندان درگذشت - آرشیو

ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه پنج شهروند دیگر روسیه را به دلیل نقض حقوق بشر، و بر اساس قانونی که در سال ۲۰۱۲ میلادی به یادبود "سرگئی ماگنیتسکی" افشارگر روس به تصویب رسید، در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بنا بر اعلام وزارتخانه‌های خارجه و خزانه‌داری ایالات متحده، بر این اساس تاکنون ۳۹ نفر از مقامات روس هدف تحریم‌های آمریکا، از جمله محدودیت سفر و مسدود شدن دارایی‌های آنها، قرار گرفته‌اند.

سرگئی ماگنیتسکی یک وکیل روس بود که در سال ۲۰۰۸ مقام‌های دولتی روسیه را به سوء استفاده مالی متهم کرد و اندکی پس از طرح این اتهام بازداشت شد. وی در سال ۲۰۰۹ و در حالی که ۳۷ سال داشت، در زندان در گذشت.

گفته می‌شود او در زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، اما به دلیل عدم ارائه خدمات پزشکی، در اثر شدت جراحات وارده، جان خود را از دست داد.

مرگ آقای ماگنیتسکی انتقادهای گسترده فعالان حقوق بشر در سراسر جهان، و اقدامات تنبیهی ایالات متحده واتحادیه اروپا علیه مقام‌های مسکو را به دنبال داشت.

XS
SM
MD
LG