لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۵۴

گفتگوی وزیران خارجه آمریکا و روسیه درباره خاورمیانه


دیدار جان کری وزیر خارجه آمریکا (راست) و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در حاشیه اجلاس سازمان همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوسیه - پکن ۱۷ ابان ۱۳۹۳
دیدار جان کری وزیر خارجه آمریکا (راست) و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در حاشیه اجلاس سازمان همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوسیه - پکن ۱۷ ابان ۱۳۹۳

جان کری وزیر خارجه ایالات متحده و سرگئی لاوروف همتای روسیه روز جمعه با یکدیگر دیدار کردند و درباره اوضاع خاور میانه به گفتگو نشستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، دو طرف در باره تحولات اخیر دراسرائیل، کرانه باختری، اورشیلم و نیز طرح‌ها و پیشنهادهایی که در حال حاضر در سازمان ملل متحد در دست بررسی است به تبادل نظر پرداختند.

وزارت امور خارجه روسیه نیز روز جمعه اعلام کرد مسکو دستور واشنگتن در مورد پیمان تسلیحات اتمی میان‌برد بین دو کشور را دنبال نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای ایالات متحده را متهم کرد که به دنبال کردن منطق خود که آن را «رویارویی با روسیه» خواند، ادامه می‌دهد. این وزارتخانه همچنین اتهام اخیر کنگره آمریکا مبنی بر این که روسیه پیمان موشکی را نقض کرده است، اشاره و آن را رد کرد.

روابط بین مسکو و واشنگتن، در طول چند ماه گذشته و بالا گرفتن بحران در اوکراین، بویژه پس از الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه، رو به تیرگی گرائیده است. ایالات متحده، روسیه به دخالت در امور اوکراین و حمایت از شورشیان جدایی‌طلبان آن کشور متهم می‌کند و تحریم‌هایی هم علیه مسکواعمال کرده است.

XS
SM
MD
LG