لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۳۴

توضيح رئیس هيئت مديره پخش برنامه های راديو تلويزيونی آمريکا درمورد سخنانش درباره رسانه های خارجی


والتر آيزکسان، رئيس جديد هيئت مديره پخش برنامه های راديو تلويزيونی آمريکا
والتر آيزکسان، رئيس جديد هيئت مديره پخش برنامه های راديو تلويزيونی آمريکا

والتر آيزکسان، رئيس جديد هيئت مديره پخش برنامه های راديو تلويزيونی آمريکا مطالبی را که هفته گذشته در توصيف جمهوری اسلامی ايران، ونزوئلا، روسيه و چين مطرح ساخت، پس گرفت.

هيئت مديره پخش برنامه های راديو تلويزيونی آمريکا، يا بی بی جی روز پنجشنبه ۷ اکتبر با انتشار بيانيه ای اعلام کرد قصد آقای آيزاکسان از "دشمن" خواندن کشورهای نامبرده در واقع دشمنان يا کسانی بوده اند که در داخل افغانستان با تروريسم همکاری دارند.

آقای آيزاکسان در روز ۲۸ ماه سپتامبر گذشته در مصاحبه ای با راديو اروپای آزاد گفت: صدای آمريکا و ساير سازمانهای تابعه آن با انتقاد از دشمنانمان خود را به مخاطره می اندازند. وی سپس در اشاره به واژه دشمنان، از شبکه خبری ريانووستی يا روسيه امروز، شبکه تلويزيونی تله سور وابسته به دولت ونزوئلا، پرس تی وی، شبکه تلويزيونی وابسته به صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران، و برنامه دولت چين برای راه اندازی يک کانال ۲۴ ساعته بين المللی پخش خبر نام برد.

شبکه خبری ريانووستی وابسته به دولت روسيه در واکنش به سخنان آقای آيزاکسان می گويد وی با طرح اين مطالب به دنبال جلب حمايت کنگره آمريکا جهت تصويب بودجه آن سازمان است.

XS
SM
MD
LG