لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۵

دولت آمریکا شرکت کاسپرسکی را از فهرست شرکت‌های مورد تایید حذف کرد


به دنبال بالا گرفتن بدبینی‌ها به نقش روسیه در حملات سایبری و تلاش برای نفوذ به سامانه‌های کامپیوتری ایالات متحده، دولت آمریکا محدودیت جدیدی علیه شرکت نرم‌افزاری کاسپرسکی اعمال کرد ؛ تصمیمی که با واکنش این شرکت روسی فعال در حوزه امنیت اینترنتی روبرو شده و می‌گوید قربانی اختلافات واشنگتن و مسکو شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه در دستورالعملی جدید، محصولات کاسپرسکی را از فهرست فناوری‌ها و نرم‌افزارهای امنیت سایبری مورد تایید و قابل استفاده توسط شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی آمریکا خارج کرد. بنیانگزاران کاسپرسکی شهروند روسیه هستند و دفتر مرکزی آن در مسکو قرار دارد.

خبرگزاری روسی ریانووستی روز چهارشنبه به نقل از دفتر رسانه‌ای شرکت کاسپرسکی در واکنش به تصمیم روز گذشته دولت ایالات متحده گزارش داد، «با کمال احترام، ظاهرا پای شرکت کاسپرسکی به دعوای ژئوپولیتیکی باز شده است که در آن هر طرف تلاش می‌کند از این شرکت به عنوان یک مهره در بازی خودش استفاده کند.»

بر اساس این گزارش، یوجین کاسپرسکی رئیس این شرکت بیش از یک بار به مقام‌های آمریکا پیشنهاد ملاقات داده تا درباره برخی نگرانی‌ها درباره استفاده احتمالی دولت روسیه از محصولات کاسپرسکی برای نفوذ به شبکه‌های کامپیوتری در آمریکا گفت‌وگو کند و همچنین گفته برای ادای شهادت در کنگره نیز آمادگی دارد.

به نوشته رویترز، یکی از سخنگویان اداره خدمات عمومی ایالات متحده که کاسپرسکی را از فهرست شرکت‌های مجاز برای ارائه خدمات به شرکت‌ها و آژانس‌های آمریکایی خارج کرده است، روز گذشته تاکید کرد که اولویت این اداره اطمینان یافتن از صحت و سلامت و امنیت سامانه‌ها و شبکه‌های دولتی ایالات متحده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG