لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۲

کلینتون و لاوروف: زمان برای وضع تحریم های جدید علیه ایران مناسب نیست


کلینتون این نظر را در مسکو در گفت و گو با خبرنگاران، در پی دیداری با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، ابراز داشت و روسیه را به خاطر همکاری در مساله برنامه اتمی ایران ستود

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، می گوید هنوز زمان وضع تحریم های اضافی علیه ایران نرسیده است.

کلینتون این نظر را روز جمعه در مسکو در گفت و گو با خبرنگاران، در پی دیداری با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، ابراز داشت و روسیه را به خاطر همکاری در مساله برنامه اتمی ایران ستود.

لاورف نظر کلینتون را تایید کرد و گفت در این مرحله وضع تحریم ها علیه تهران «نتیجه معکوس» خواهد داشت.

کلینتون اظهار داشت ایالات متحده با نظر روسیه که مهم است در ارتباط با مساله ایران دیپلماسی دنبال شود موافق است، اما یادآور شد آمریکا هنوز تحریم ها را، در صورتی که دیپلماسی به جایی نرسد، بررسی می کند.

کلینتون روز سه شنبه تاکید کرد که واشنگتن و مسکو هر دو بر این نظر هستند که ایران حق دارد یک برنامه صلحجویانه انرژی اتمی داشته باشد، اما حق ندارد تسلیحات اتمی تولید کند.

دیپلمات های ایران موافقت کرده اند روز ۲۷ مهر ماه (۱۹ اکتبر) در وین با مقاماتی از آمریکا، فرانسه، روسیه، و سازمان ملل متحد ملاقات کنند و درباره تهیه طرحی برای غنی سازی اورانیوم ایران در خارج از کشور به بررسی بپردازند.

پیشتر در روز دوشنبه، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی فشار غرب بر تهران را رد کرد. او به خبرنگاران گفت «تهدید، ضرب الاجل، و جدول زمانی تاثیری بر جمهوری اسلامی نخواهد داشت.» او گفت ایران تا این مرحله تسلیم تهدیدها یا تحریم ها نشده است.

XS
SM
MD
LG