لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۵

دیپلمات های روسی به کلاهبرداری متهم شدند


سفارت روسیه در واشنگتن
سفارت روسیه در واشنگتن
دادستان های آمریکا ۴۹ دیپلمات فعلی وسابق روسیه واعضای خانواده های آنها را متهم ساخته اند با دروغگویی درباره درآمد خود، در دسیسه ای برای استفاده ازمزایای بهداشتی که به افراد کم درآمد اختصاص دارد شرکت داشتند.

به گزارش رویترز، براساس اتهام هایی که درنوامبروارد آمد و روز پنجشنبه منتشر شد، خانواده های دیپلمات ها حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار از برنامه «مدیک اید» دریافت کردند. درحالی که دولت روسیه هزینه مسکن آنها را پرداخت می کرد وده ها هزار دلار برای تعطیلات و نیز خرید جواهر و کالاهای لوکس از فروشگاه های معروف خرج می کردند.

گزارش حاکی است هریک از ۴۹ نفربه یک مورد تبانی برای کلاهبرداری از برنامه مراقبت های پزشکی و یک مورد تبانی برای دزدیدن پول های دولت و ارائه اطلاعات نادرست در ارتباط با مسائل پزشکی و سلامتی متهم شده اند.

یک مقام وزارت امورخارجه روسیه، از درز اطلاعات مربوط به اتهامات به رسانه های آمریکا، بدون بحث ازطریق مجاری دیپلماتیک، ابرازشگفتی کرد.

سخنگوی اداره آگاهی فدرال – اف بی آی – گفت کسی دستگیر نشده است. وکیل دولت آمریکا دریک کنفرانس خبری درمنهتن گفت چنین کاری ایجاب می کند وزارت امور خارجه از روسیه درخواست کند مصونیت دیپلمات ها لغو شود. اگر چنین اقدامی صورت نگیرد، وزارت امورخارجه می تواند اصرار کند متهمان از کشور خارج شوند .

او حاضر نشد در این باره که این اتهام ها چگونه ممکن است بر مناسبات آمریکا و روسیه تاثیر بگذارد توضیح دهد و گفت دفتر وی با کاخ سفید درتماس نبوده است.
XS
SM
MD
LG