لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۱

پنتاگون: حملات هوایی  آمریکا در سوریه منجر به کشته شدن هشت شبه‌نظامی تحت حمایت ایران شد


پنتاگون روز پنجشنبه اعلام کرد در جریان حملات هوایی هفته گذشته آمریکا در سوریه علیه مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت سپاه، هشت شبه‌نظامی کشته شده‌اند.

سخنگوی پنتاگون، ژنرال پَت رایدر به خبرنگاران گفت: «جنگجویان کشته‌شده با سپاه پاسداران ایران مرتبط بودند، اما ایرانی نبودند.»

رایدر همچنین گفت: «شش سرباز آمریکایی نیز در نتیجه حملات پهپادی و موشکی این شبه نظامیان دچار آسیب‌های مغزی شده‌اند.»

هفته گذشته در پی حمله اولیه هواپیمای بدون سرنشین به یک پایگاه آمریکایی که منجر به کشته شدن یک پیمانکار و زخمی شدن شش آمریکایی دیگر شد، یک مجموعه تبادل آتش میان شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران و نیروهای آمریکایی رخ داد.

طبق اعلام سنتکام سه حمله در شامگاه ۲۴ مارس و ۲۵ مارس پایگاه‌های نیروهای آمریکایی و ائتلاف علیه داعش در سوریه را هدف قرار دادند و مطابق با اعلام دیده‌بان حقوق بشر سوریه حملات تلافي‌جویانه آمریکا دست کم ۱۹ کشته از نیروهای تحت حمایت سپاه را در برداشت.

وال استریت ژورنال هم به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی نوشت: «جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به ارتش آمریکا دستور داد تا دور دوم حملات علیه شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران را در اواخر روز جمعه متوقف کنند.»

ژنرال رایدر از پاسخ ایالات متحده دفاع کرد. رایدر گفت: «ما وارد عمل شدیم، دو هدف سپاه قدس را مورد اصابت قرار دادیم و این اقدام متناسب و عمدی بود تا این پیام را بدهیم که نیروهای آمریکایی مورد حمایت کامل ما هستند. ما به اقدامات مناسب در زمان و مکان انتخابی خود ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که نیروهایمان محافظت می‌شوند.»

XS
SM
MD
LG