لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۱

امریکا:قاچاق انسان در روسیه و چین بدترین در جهان


گزارش سالانه وزارت امورخارجه آمریکا که روز چهارشنبه منتشر شد، تلاشهای روسیه و چین را جهت مبارزه با کار اجباری و قاچاق انسان برای امور جنسی بدترین نوع در جهان خواند.

آمریکا درگزارش امسال خود روسیه و چین را که غالبا با واشنگتن در تضادند، در ردیف کشورهایی چون ایران و کره شمالی قرار داده است.

وزارت امورخارجه آمریکا کشورها را بر اساس میزان تلاشهای آنان در مبارزه علیه قاچاق انسان طبقه بندی میکند و این بار سه کشور روسیه، چین و ازبکستان در این زمینه به پایین ترین سطح تنزل کرده اند.

در گزارش وزارت امورخارجه آمده است در حالیکه دولت چین برخی گامها چون قول همکاری با سازمانهای بین المللی و افزایش آگاهی عمومی را بمنظور مبارزه با این مشکلات برداشته، در عین حال به تداوم این مشکل در صدها نهاد خود کمک کرده است.

این گزارش خاطر نشان کرده است برغم اقدامات ناچیز برای مبارزه با قاچاق انسان درهمه اشکالش، دولت چین تلاشهای موثری را برای ممنوع کردن اساسی و مجازات متخلفین و یا پیگرد قانونی آنان انجام نداده است.

این گزارش در بخش دیگری نوشته است سیاست تک فرزندی چین و ترجیح شهروندان برای فرزند پسر، منجر به کاهش تعداد زنان در کشور شده که خود تقاضا در مورد زنان را بعنوان زوج و یا روسپی افزایش داده است.
XS
SM
MD
LG