لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۰

مراسم یادبود قربانیان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر


نمای خارجی موزه یازدهم سپتامبر
نمای خارجی موزه یازدهم سپتامبر
مراسم یادبود حمله های تروریستی یازدهم سپتامبر در ۱۲ سال پیش امروز در نیویورک، واشنگتن، و پنسیلوانیا در بزرگداشت قربانیان آن برگزار می شود.

رئیس جمهوری آمریکا آغازگر مراسم یادبود خواهد بود. حمله تروریستهای القاعده در بامداد یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ به مرگ قریب به ۳۰۰۰ تن در برجهای تجارت جهانی در نیویورک و پنتاگون انجامید.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و همسرش، به اتفاق جو بایدن معاون رئیس جمهوری و همسرش، در ساعت ۸:۳۵ بامداد - زمانی که نخستین هواپیمای ربوده شده توسط تروریست های القاعده به برج های دوقلوی تجارت جهانی در نیویورک برخورد کرد - یک دقیقه سکوت کردند. رئیس جمهوری بعداً در مراسم خصوصی که با حضور اعضای خانواده بیش از یکصد تن از قربانیان برخورد هواپیما به ساختمان وزارت دفاع برگزار می شود، در پنتاگون شرکت خواهد کرد.

در نیویورک خانواده های قربانیان طی مراسمی نام آنان را که در فاجعه یازدهم سپتامبر از دست رفتند یک به یک خواهند خواند. خواندن نام قربانیان در مراسم یادبود تبدیل به سنت شده است. در این مراسم نام ۶ قربانی حمله به مرکز تجارت جهانی در سال ۱۹۹۳ نیز خوانده می شود.

چهارمین مراسم یادبود در شهر شانکسویل در پنسیلوانیا برگزار خواهد شد. در این شهر بود که پرواز شماره ۹۳ سقوط کرد و ۳۳ مسافر و ۷ سرنشین آن کشته شدند. هواپیما در حالی سقوط کرد که مسافران آن سعی داشتند کنترل هواپیما را از دست ربایندگان خارج کنند. اعتقاد بر این است که تروریستها قصد داشتند با این هواپیما به واشنگتن بروند و در آنجا عملیاتی تروریستی انجام دهند.
XS
SM
MD
LG