لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۲

سنای آمریکا به لایحه محدود ساختن متقاضیان پناهندگی رای می دهد


انتظار می رود سنای آمریکا روز چهارشنبه (۲۰ ژانویه) به طور آزمایشی به لایحه محدود ساختن شمار آوارگان از سوریه و عراق که خواهان پناهندگی در آمریکا هستند رای بدهد. این اقدام در حالی صورت می گیرد که بیم آن می رود اعضای گروه دولت اسلامی و دیگر نفوذی های تروریست، در میان میلیون ها پناهجوی گریزان از خشونت در کشورهایشان باشند.

لایحه فوق که مجلس نمایندگان آمریکا اواخر سال گذشته و در پی حملات تروریستی پاریس با حمایت دو حزبی تصویب کرد، ایجاب می کند اف بی آی، وزارت امنیت داخلی و مدیر سازمان اطلاعات ملی تایید کنند متقاضیان دریافت پناهندگی ، تهدید امنیتی نیستند.

میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت سنا گفت "روشن است که بسیاری از آمریکایی ها به توانایی دولت در بررسی وضعیت هزاران پناهجوی سوریه و عراق نگرانی هایی دارند."

او گفت تقویت راهکارهایی برای شناسایی طرفداران داعش می تواند به این موضوع که آوارگان قانونی ، بی جهت بدنام نشوند کمک کند.

کاخ سفید می گوید به چنین لایحه ای نیاز نیست زیرا آوارگان هم اینک از مراحل بررسی های گسترده که می تواند بالغ بر دو سال طول بکشد، می گذرند.

در ماه دسامبر، کنگره آمریکا برنامه معافیت ویزای ورود به آمریکا را برای بررسی بیشتر وضعیت خارجی هایی که در پنج سال گذشته به کشورهایی چون سوریه عراق سفر کرده اند، اصلاح کرد.

سال پیش، دولت اوباما گفت ایالات متحده ۱۰ هزار آواره سوری را قبول خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG