لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۸

اهمیت پشتیبانی از آوارگان


به گزارش دفتر کمیسر عالی سازمان ملل متحد برای آوارگان، سال پیش، بیش از ۵۱ میلیون نفر بعنوان کسانی که در اثر جنگ یا آزار آواره شده اند، زندگی می کردند. در دهه گذشته، اکثر آوارگان از آسیا و منطقه اقیانوس آرام بودند. اما امروز، خاورمیانه و شمال افریقا مبداء اصلی آوارگان است. و برای نخستین بار، شمار افراد در بدر از تعداد آنها در سال های پس از جنگ جهانی دوم بیشتر است.

کاترین ویزنر، مدیر کل وزارت خارجه آمریکا در امور جمعیت، آوارگان و مهاجرت، گفت دلیلش تا حدودی این است که مناقشات جدید بیشتری در جریان است، اما مناقشات قدیمی پایان نگرفته، و مزمن و بی رحم تر می شود. غیر نظامیان نه فقط در عملیات رزمی به دام می افتند، بلکه در حالی که طرف های متخاصم محله ها را محاصره می کنند، روستاها را به آتش می کشند، و حتی بیمارستان ها و مدارس را هدف می گیرند، آگاهانه و بی محابا کشته می شوند.

خانم ویزنر گفت «اصول بین المللی انسانی پایمال می شود. به مرزهای ملی، که زمانی حتی هنگام جنگ احترام گذاشته می شد، تجاوز شده است.»

دفتر جمعیت، آوارگان و مهاجرت وزارت امور خارجه آمریکا موظف است از مردمی که در سراسر جهان آزار دیده اند و دربدر شده اند حفاظت کند، از رنج هایشان بکاهد و راهی برای حل مشکلات آنها پیدا کند. کاترین ویزنر گفت «هرکجا مردم بی خانمان فرار کنند، ما و آژانس های دیگر تلاش می کنیم خود را با وضع تطبیق دهیم، بزرگترین تهدید ها و نیازها را بشناسیم و راه های جدیدی برای حفاظت از آسیب پذیر ترین آوارگان توصیه کنیم. از جمله برنامه هایی جهت حفاظت از آنها در برابر خطراتی که معمولا آوارگان و افراد بی خانمان روبرو می شوند، مانند خشونت بر اساس جنسیت، قاچاق انسان و بهره برداری توسط بزهکارانی که در جستجوی افراد آسیب پذیر هستند. آمریکا به تامین هزینه های مدارس و مراکز سرگرمی برای کودکان، و نیز آموزش حرفه ای برای جوانان و بزرگسالان کمک می کند تا آن که مهارت های لازم را برای یافتن شغل واستخدام یا آغاز کار و کسب جدید بدست آورند، خواه سرانجام به کشورشان باز گردند یا در یک کشور خارجی ساکن شوند.

آمریکا و شریکانش متعهد هستند به حل مناقشات، وساختن جوامع دمکراتیک کمک کنند. تا آن زمان، ما برای حفاظت از زندگی آوارگان و شان و کرامت آنها کار می کنیم.

XS
SM
MD
LG