لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۶

افزایش ناگهانی درخواست پناهجویان در دادگاه‌های مهاجرتی آمریکا


بخشی از کاروان مردم آمریکای جنوبی که در حال حرکت به سمت ایالات متحده است.
بخشی از کاروان مردم آمریکای جنوبی که در حال حرکت به سمت ایالات متحده است.

براساس آمارهای دولت فدرال، در یکسال اخیر میزان درخواست پناهندگی از سوی مهاجرانی که در معرض اخراج قرار دارند، در دادگاههای ایالات متحده افزایش زیادی یافته است.

گزارش فاکس نیوز از افزایش درخواست از دادگاه های مهاجرتی، با حرکت هزاران مهاجر که در قالب کاروانی از آمریکای جنوبی و مکزیک به مرزهای جنوبی آمریکا نزدیک می شوند، همزمان شده است.

به نوشته فاکس نیوز، هر چند کارشناسان می گویند این مهاجران بخت کمی برای کسب پناهندگی از آمریکا را دارند، اما این مسئله نتوانسته است که مانع حرکت هزاران و شاید میلیون ها پناهجو به سمت آمریکا شود که ممکن است مدت ها به طور غیرقانونی در این کشور ساکن شوند.

اداره مهاجرت و امور شهروندی آمریکا می گوید تا پایان ماه مارس ۲۰۱۸، ۳۱۸ هزار پرونده از متقاضیان در حال بررسی است. به گفته شورای مهاجرت آمریکا، به طور میانگین هر متقاضی پناهندگی باید در آمریکا هزار روز تا رسیدگی در دادگاه مهاجرتی منتظر بماند.

در سال ۲۰۱۷، افرادی که در معرض اخراج قرار داشتند، در دادگاه های مهاجرتی آمریکا ۱۲۰ هزار پرونده را ثبت کردند که چهار برابر بیشتر از سال ۲۰۱۴ بود.

فاکس نیوز می نویسد این کاروان که به سمت آمریکا در حرکت است، شاید آزمونی باشد برای دونالد ترامپ که از آغاز مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ و تا به حال، امن کردن مرزهای جنوبی آمریکا را وعده داده است.

دولت ایالات متحده برای مقابله با کاروان پناهجویانی که به سمت آمریکا در حرکت هستند، بیش از پنج هزار سرباز ارتش را به مرز این کشور با مکزیک اعزام می‌کند.

طی هفته‌های گذشته کاروانی متشکل از هزاران پناهجو از گواتمالا، هندوارس و السالوادور به سمت آمریکا حرکت کرده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG