لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۸

عامل سوء قصد نافرجام به جان رونالد ریگان به زودی آزاد می‌شود


جان هینکی جونیور، که در سال ۱۹۸۱ به رونالد ریگان رئیس جمهوری وقت آمریکا حمله کرده بود، در حال انتقال به دادگاه - ۱۸ نوامبر ۲۰۰۳
جان هینکی جونیور، که در سال ۱۹۸۱ به رونالد ریگان رئیس جمهوری وقت آمریکا حمله کرده بود، در حال انتقال به دادگاه - ۱۸ نوامبر ۲۰۰۳

کسی که در سال ۱۹۸۱ میلادی به جان رونالد ریگان رئیس جمهوری وقت ایالات متحده سوء قصد کرد و او را به همراه سه تن دیگر زخمی کرد، قرار است به زودی پس از تحمل ۳۵ سال حبس آزاد شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پل فریدمن قاضی دادگاه فدرال آمریکا روز چهارشنبه در حکمی اعلام کرد که جان هینکلی جونیور دیگر تهدیدی علیه خودش و دیگران به حساب نمی‌آید و می‌تواند آزاد شود.

آقای هینکلی که اکنون ۶۱ سال دارد، در بیمارستان روانی دولتی سنت الیزابت در شهر واشنگتن، پایتخت ایالات متحده، تحت مراقبت بوده است.

وی در سال ۱۹۸۲ از سوی دادگاه، به دلیل ابتلا به اختلالات روانی، گناهکار شناخته نشد و از مجازات گریخت. جان هینکلی برای جلب نظر جودی فاستر، هنرپیشته مطرح سینمای آمریکا، دست به این اقدام زده بود.

در حکم قاضی دادگاه آمده است که آقای هینکلی، پس از طی دوره درمان، مجاز است از ۵ اوت ۲۰۱۶ (۱۵ مرداد ۱۳۹۵) به بعد، بطور دائم در شهر ویلیامزبرگ ایالت ویرجینیا در کنار مادرش زندگی کند.

با این حال، حکم آزادی جان هینگلی، شرط و شروطی نیز دارد؛ مانند این که او باید هر ماه یک بار به پزشک روانکار مراجعه کند و ماموران امنیتی را در جریان جزئیات سفرهای احتمالی خود بگذارد.

XS
SM
MD
LG