لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۳

واکنش آمریکا به آزمایش موشکی کره شمالی: تعهد آهنین ایالات متحده در دفاع از کره جنوبی و ژاپن پابرجا می‌ماند


آزمایش موشکی کره شمالی
آزمایش موشکی کره شمالی

فرماندهی اقیانوس هند-آرام ایالات متحده آمریکا در واکنش به گزارش آزمایش موشکی جدید در کره شمالی، با صدور بیانیه‌ای ضمن تاکید بر تداوم تعهد راسخ ایالات متحده در دفاع از کره جنوبی و ژاپن، فعالیت‌های نظامی کره شمالی را «تهدیدی برای جامعه جهانی و همسایگانش» دانست.

فرماندهی اقیانوس هند-آرام ایالات متحده، ایندوپکام، با صدور بیانیه‌ای گفت: «ما از گزارش‌های مربوط به شلیک موشک‌های کروز توسط کره شمالی آگاه هستیم. ما به رصد این وضعیت ادامه می‌دهیم و در مشاوره نزدیک با متحدان و شرکای خود هستیم.»

این بیانیه می‌افزاید: «این فعالیت نشانگر ادامه تمرکز کره شمالی بر گسترش برنامه نظامی خود و تهدیداتی است که آن کشور برای همسایگانش و جامعه جهانی رقم می‌زند. تعهد آهنین ایالات متحده بر دفاع از کره جنوبی و ژاپن، به جای خود باقی است.»

کره شمالی می‌گوید طی روزهای شنبه و یکشنبه موشک‌های کروز دوربرد جدیدی را با موفقیت آزمایش کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، این نخستین فعالیت آزمایش تسلیحاتی پیونگ یانگ طی ماه‌های اخیر است و نشان می‌دهد همزمان با به بن‌بست رسیدن مذاکرات هسته‌ای کره شمالی با ایالات متحده، آن کشور به توسعه قابلیت‌های نظامی خود ادامه می‌دهد.

خبرگزاری دولتی کره شمالی روز دوشنبه ۲۲ شهریور اعلام کرد، این موشک‌های کروز، که تولید آنها دو سال به طول انجامید، در جریان پروازهای آزمایشی روزهای شنبه و یکشنبه توانایی اصابت به اهدافی در فاصله ۱۵۰۰ کیلومتری را به نمایش گذاشتند.

XS
SM
MD
LG