لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۰

تیلرسون برای حل بحران قطر از طرف آمریکا فشار می آورد


مقاله ای از تریسی ویلکینسون در روزنامه لس آنجلس تایمز

قطر میزبان حدود یازده هزار نیروی آمریکایی است. رکس تیلرسون، وزیر خارجه ایالات متحده، می گوید ادامه مشاجره بین کشورهای عرب تحت رهبری عربستان سعودی با قطر می تواند به عملیات ضد تروریسم آمریکا از پایگاه آمریکا در قطر لطمه بزند.

دیپلمات های آمریکایی نگران از افزایش تنش از رکس تیلرسون خواسته اند نقشی قوی تر در حل این بحران ایفا کند. وزیر خارجه آمریکا تا کنون در این باره مقاومت می کرد.

بنا بر شنیده ها، پرزیدنت ترامپ احتمالا تصمیم گرفته است تا از دخالت در این بحران پرهیز کرده و اجازه بدهد تیلرسون به وظیفه اش عمل کند.

آر سی هموند، مشاور تیلرسون، می گوید: «رییس جمهور گفته است یک راه حل پیدا کنید؛ این دستورالعمل جدیدی نیست. کار ما این است که افراد را در ارتباط با یکدیگر نگاه داریم. ما باید کاری را که در ریاض شروع کرده ایم از سر بگیریم».

دولت ترامپ و سعودی ها قطر را به حمایت مالی از سازمان هایی مانند اخوان المسلمین که در مصر غیرقانونی اعلام شده است، متهم می کنند و می گویند روابط بسیار نزدیکی با جمهوری اسلامی ایران دارد.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG