لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۲

وزیر ارتش آمریکا: نیروهای گارد ملی «برای پاسداری از آرمان اعتراضات مسالمت‌آمیز» در واشنگتن فعال شدند


برگرفته از وبسایت گارد ملی منطقه کلمبیا، شهر واشنگتن
برگرفته از وبسایت گارد ملی منطقه کلمبیا، شهر واشنگتن

گارد ملی «منطقه کلمبیا» (دی.‌سی) در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای گارد ملی واشنگتن شامگاه شنبه، برای کمک به پلیس محلی جهت برقراری نظم عمومی در جریان تظاهرات خیابانی در حومه کاخ سفید، فعال شده‌اند.

رایان مک‌کارتی، وزیر ارتش، پیش از اعزام نیروها و در جریان دیدار از ستاد، به فرماندهان این یگان گفت: «ما باید از شهروندان مراقبت کنیم و ما این‌جا هستیم تا از آرمان تظاهرات مسالمت‌آمیز پاسداری کنیم.»

گارد ملی منطقه کلمبیا ( دی سی ان جی) تنها گارد ملی فدرال آمریکا است و از طریق وزیر ارتش و وزیر دفاع، به رئیس جمهوری ایالات متحده گزارش می‌دهد.

سرلشکر ویلیام واکر، فرمانده کل گارد ملی منطقه کلمبیا گفت: «گارد ملی منطقه کلمبیا برای کمک به آژانس‌های منطقه و فدرال برای محافظت از جان و مال انسان‌ها، همواره آماده است. گارد ملی دی سی به ویژه برای حمایت از این ماموریت پلیس پارک ایالات متحده تربیت و تجهیز شده است.»

بنا به گزارش‌های شبکه‌های خبری فاکس و ان بی سی، صدها تن از مردم شنبه شب در شهر واشنگتن در اعتراض به مرگ جرج فلوید دست به تظاهرات زدند. جرج فلوید مرد سیاهوپوستی بود که در حالی که دستبند به دست‌های او زده شده بود و یک مامور پلیس سفیدپوست با زانو روی گردن او که بر زمین خوابانده شده بود فشار می‌آورد، می‌گفت که قادر به نفش کشیدن نیست. وی بعدا در یک بیمارستان محلی جان باخت. آن چه روز شنبه به عنوان اعتراضات مسالمت‌آمیز و منظم آغاز شد، نیمه شب به غارتگری و خشونت انجامید.

به گزارش شبکه خبری ای بی سی، از شامگاه شنبه تا بامداد یکشنبه، دست کم دو خودرو به آتش کشیده شد و به چندین ساختمان آسیب وارد آمد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG