لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۸

شهردار نیویورک: به معترضین اجازه داده خواهد شد باز گردند


شهردار نیویورک: به معترضین اجازه داده خواهد شد باز گردند
شهردار نیویورک: به معترضین اجازه داده خواهد شد باز گردند

شهردار نیویورک می گوید به معترضین «اشغال وال استریت» اجازه داده خواهد شد به پارکی در مرکز نیویورک که در دو ماه گذشته در آنجا اردو زده اند باز گردند، اما اجازه نخواهند داشت چادرها یا کیسه های خواب را برگردانند.

مایکل بلومبرگ این تصمیم را روز سه شنبه پس از آن که پلیس در ساعات سحرگاهی پارک «زوکوتی» را از معترضین پاک کرد اعلام داشت. او گفت پارک برای پاک کاری و به این دلیل تخلیه شد که چادرها و کیسه های خواب خطر آتش سوزی بوجود آوردند.

بلومبرگ گفت در عملیات کمتر از ۲۰۰ نفر دستگیر شدند. تیم بزرگی از افسران پلیس که کلاه خود برسرگذاشته بودند و سپرهایی همراه داشتند صدها معترض را مجبور کردند پارک را تخلیه کنند. کارگران سپس اقامتگاه های موقت را خراب کردند و زباله ها را از آنچه به یک شهر چادری کوچک تبدیل شده بود بیرون بردند.

حرکت اعتراضی «اشغال وال استریت» ۲۶ شهریور توسط گروه کوچکی از فعالانی آغاز شد که می خواستند توجه عمومی را بر آنچه آنرا آزمندی شرکت های بزرک و شکاف فزاینده بین داراها و ندارها در سراسر جهان می بینند متمرکز کنند. از ان هنگام اعتراضات به شهرهای دیگر گسترش پیدا کرده است.

در اطلاعیه شهرداری و مالک پارک گفته می شود تاسیسات به دلیل «خطر فزاینده سلامت و ایمنی» برای کسانی که در آنجا اردو زده بودند موقتا تخلیه شد.

پلیس می گوید اکثر معترضین پارک را به آرامی ترک کردند.

معترضین با شمار فزاینده شکایت های ساکنان محل و کاسبکارانی روبرو شده اند که می گویند تظاهرات تاثیر منفی بر محله و مغازه های کوچک داشته است.

XS
SM
MD
LG