لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۹

درخواست خانواده زندانی‌های آمریکایی‌ برای فشار دولت ترامپ بر ایران


پیشتر بابک نمازی فرزند و برادر باقر و سیامک نمازی با سفیر آمریکا در سازمان ملل دیدار کرده بود.
پیشتر بابک نمازی فرزند و برادر باقر و سیامک نمازی با سفیر آمریکا در سازمان ملل دیدار کرده بود.

گزارشی از سوزان کربتری در واشنگتن فری بیکن

اعضای خانواده و وکلای یک پدر و پسر زندانی در ایران از دولت ترامپ می خواهند با اتخاذ اقدامی فوری یک کانال بشردوستانه مجزا با تهران مشخصا برای مذاکره بر سر بازگشت سالم سیامک و باقر نمازی تعیین کند.

این پسر و پدر بیش از یک سال و نیم در زندان اوین در حبس بوده اند.

اعضای خانواده و افراد کمک کننده به آن ها عموما از بیانیه های علنی دولت ترامپ مبنی بر درخواست بازگشت نمازی ها و تمام آمریکاییان بازداشتی در ایران استقبال کرده اند، اما معتقدند سلامت باقر نمازی ۸۱ ساله رو به وخامت گذاشته است و زمان مذاکرات سازنده تر و جدی با تهران در این باره فرا رسیده است.

بابک نمازی، برادر سیامک و فرزند باقر، به همراه جرد گِنسِر، وکیل نمازی ها، این هفته برای دیدار با مقام های بلندپایه آمریکایی در واشنگتن هستند. آن ها چهارشنبه با جان سالیوان، قائم مقام وزارت خارجه آمریکا، و پنج شنبه با دینا پاوِل، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، ملاقات کردند.

بابک نمازی پس از ملاقاتی در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: «استیصال من هر روز بیشتر می شود. آن چه بر خانواده من می گذارد قابل توصیف نیست. ما واقعا امیدواریم این کابوس زود به پایان برسد.»

جرد گنسر، وکیل نمازی ها، می گوید اگر دولت ترامپ توانست با رژیم خطرناک و یاغی کره شمالی بر سر بازگرداندن اوتو وامبیر، دانشجوی ۲۲ ساله زندانی در کره شمالی، مذاکره کند، می تواند راهی برای ایجاد یک دیالوگ سازنده برای بازگشت سریع و سالم نمازی ها پیدا کند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG