لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۹

موسس کافی‌شاپ‌های استارباکس در فکر نامزدی ریاست جمهوری آمریکا؛ واکنش پرزیدنت ترامپ


«هاوارد شولتز» موسس کافی‌شاپ ‌های زنجیره «استارباکس»، امکان حضور در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا به عنوان کاندیدای مستقل را سبک و سنگین می کند.

اعلام این خبر از سوی شولتز که در گذشته از منتقدان رئیس جمهوری کنونی آمریکا بوده است، واکنش منفی پرزیدنت ترامپ را به همراه داشت.

دونالد ترامپ صبح دوشنبه در توییتی نوشت: «هاوارد شولتز جرات شرکت در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری را ندارد. مصاحبه شب گذشته اش با برنامه ۶۰ دقیقه را دیدم و با او موافق ام که باهوش ترین فرد نیست. از آن گذشته، آمریکا پیشتر باهوش ترین را در راس کار دارد! فقط امیدوارم که استارباکس اجاره فروشگاهش در برج ترامپ را همچنان به من بپردازد.»

شولتز روز یکشنبه در مصاحبه ای با شبکه خبری «سی بی اس» گفت ترامپ صلاحیت ریاست جمهوری را ندارد.

هاوارد شولتز در ماه ژوئن گذشته از مدیریت قهوه فروشی های زنجیره ای «استارباکس» کنار رفت، اما آشکارا مواضع سیاسی داشته و مدت ها احتمال شرکت در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری را می سنجیده است.

شولتز در انتخابات ۲۰۱۶ از هیلاری کلینتون حمایت کرده بود و پس از پیروزی پرزیدنت ترامپ در نامه ای به کارمندانش از این مهم ابراز حیرت کرده بود.

شولتز بزرگ شده مناطق فقیرنشین بروکلین است و خود را از نمادهای رویای آمریکایی می داند. او در سال ۲۰۱۴ به کارمندانش امکان تحصیل برای دریافت لیسانس با تامین کامل هزینه های تحصیلی را پیشنهاد داد.

هاوارد شولتز در سال ۲۰۱۷، در واکنش به برنامه محدودیت های مسافرتی مورد نظر پرزیدنت ترامپ، طرحی را به اجرا گذاشت تا طی پنج سال ۱۰ هزار پناهجو را در ۷۵ کشوری که در آن نمایندگی دارد، استخدام کند.

او همچنین از منتقدان بیش از ۲۱ هزار میلیارد دلار استقراض ملی آمریکا است و آن را قابل دوام نمی داند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر ۲۰۲۰ (۲۲ ماه دیگر) برگزار می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG