لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۰

بیست و دومین نامزد حزب دموکرات؛ استیو بولاک نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده می‌شود


استیو بولاک، فرماندار دموکرات ایالت مونتانا، اعلام کرد که برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده، نامزد خواهد شد.

به گزارش فاکس‌نیوز، بولاک در سال ۲۰۱۶ و هم‌زمان با پرزیدنت ترامپ، موفق شد با اختلافی ۲۰ درصدی در انتخابات مونتانا مجددا پیروز و فرماندار این ایالت شود.

بولاک در ویدئویی به مناسبت نامزدی خود اعلام کرده است که او تنها با افرادی که موافق او هستند صحبت نمی‌کند، و اشاره کرده که در جریان انتخابات به تمامی نقاط ایالت مونتانا رفته و با مردمی از عقاید گوناگون صحبت کرده است.

فرماندار مونتانا گفته است که همین تلاش‌های او منجر به قانع کردن دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان برای تصویب قوانینی علیه پول‌های کثیف و قوانین مالی مربوط به کارزارهای انتخاباتی شده است.

در حال حاضر چندین چهره سیاسی مختلف اعلام کرده‌اند که داوطلب شرکت در رقابت‌های داخلی انتخاب نامزد نهایی دموکرات‌ها در انتخابات آینده خواهند شد. از آن جمله می‌توان به جو بایدن، برنی سندرز، الیزابت وارن، کرستن جیلیبرند، کوری بوکر، و کامالا هریس اشاره کرد.

حدود یک ماه پیش فاکس‌نیوز نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرده بود که براساس آن جو بایدن در میان نامزدهای حزب دموکرات بیشترین اقبال را میان رای‌دهندگان خواهد داشت. برنی سندرز، سناتور ایالت ورمانت، نیز در رتبه دوم این نظرسنجی قرار داشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG