لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۷

دونالد ترامپ مشتری «بهترین طراحان» لباس جهان


دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

در این میان طراحان مد و نویسنده های هنری هم درباره پوشش و آرایش دونالد ترامپ اظهار نظر کرده و مطالب متنوعی در این رابطه در نشریات و سایتهای مختلف منتشر شده است.

دونالد ترامپ علاقه زیادی به کت و شلوار و محصولات «بریونی» دارد، از مارک های قدیمی و مشهور که اصلا ایتالیایی بوده و سالها است در زمینه تولید پوشاک مردانه فعالیت می کند.

این شرکت در سال ۱۹۴۵ توسط «نازارنتو فونتیکولی» و «گائتانو ساوینی» در رم افتتاح شد و به تدریج به یکی از بوتیک های معروف ایتالیا تبدیل شد که مشتریانش بازیگران، هنرمندان، سیاستمداران و ثروتمندان کشور بودند.

نخستین فروشگاه پوشاک بریونی در شهر رم
نخستین فروشگاه پوشاک بریونی در شهر رم

مهمترین ویژگی محصولات بریونی استفاده از پارچه های نفیس، رنگ های کلاسیک، طرح های مدرن و خوش دوخت است، شاخص هایی که از دلایل اصلی موفقیت این شرکت ایتالیایی در دهه های اخیر بوده و جوایز بین المللی فراوانی را نصیب طراحانش کرده است.

بریونی در سال ۲۰۱۲ به شرکت فرانسوی «کیرینگ» فروخته شد و تلاش می کند با تولید محصولات جوان پسند و البسه غیر رسمی، مشتریان بیشتری جذب کرده و به یکی از مارک های بزرگ پوشاک مردانه تبدیل شود.

آشنایی دونالد ترامپ با این برند به سال ۲۰۰۴ باز می گردد، او که مجری و تهیه کننده «آپرنتیس» در شبکه NBC بود، از کت و شلوارهای بریونی در این برنامه تلویزیونی استفاده کرد و نقش مهمی در تبلیغات این شرکت در آمریکا داشت.

در سال های اخیر این همکاری مشترک ادامه یافته و دونالد ترامپ از مشتریان سرشناش بریونی محسوب می شود، او در جریان مبارزات انتخاباتی در بیشتر مواقع کت و شلوارهای این شرکت را بر تن داشت.

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

بریونی در حال حاضر بیش از چهل و پنج فروشگاه در کشورهای مختلف دارد و اخیرأ بوتیک بزرگی هم در هتل تازه تأسیس ترامپ در شهر واشنگتن دایر کرده که پاتوق بسیاری از سیاستمداران و شخصیت های برجسته پایتخت آمریکا است.

البته دونالد ترامپ از طرفداران پوشاک مردانه «مارتین گرینفیلد» نیز هست و تعدادی از کت و شلوارهای خود را از این خیاط زبردست و نامدار نیویورکی خریداری می کند.

مارتین گرینفیلد در خانواده ای یهودی و در شهری که امروز بخشی از اوکراین است متولد شد. او از نجات یافتگان فاجعه هولوکاست است و پس از مهاجرت به آمریکا بعنوان خدمتکار در خیاط خانه جی.جی.جی در بروکلین نیویورک استخدام شد.

مارتین مهارت فوق العاده ای در فراگیری خیاطی داشت و مدارج طرقی را به سرعت طی کرد، او در سال ۱۹۷۷ این خیاط خانه بزرگ را خرید و فعالیت های مستقل خود را با نام پوشاک مردانه مارتین گرینفیلد آغاز کرد.

مارتین گرینفیلد
مارتین گرینفیلد

مارتین گرینفیلد با استفاده از توانایی های خود در تجارت، روابط عمومی خوب و البته طرح های ابتکاری و البسه خوش دوختش، به یکی از خیاط های مشهور نیویورک تبدیل شده که در بوتیک مجلل و باشکوهش پذیرای مشتریان ثروتمند و مشکل پسند از سراسر جهان است.

در سال های اخیر طرح های مارتین گرینفیلد از طریق برندهای مشهوری چون DKNY در فرشگاههای بزرگ زنجیره ای توزیع شده و مشتریان زیادی در آمریکا دارد.

او طراح تعدادی از روسای جمهوری آمریکا هم بوده و برای آنها کت و شلوار دوخته، از جمله آیزنهاور، جرالد فورد، بیل کلینتون، باراک اوباما و حالا دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده.

جی گرینفیلد پسر مارتین گرینفیلد سخنگوی این شرکت با اشاره به حضور دونالد ترامپ در این فروشگاه گفت، رئیس جمهوری منتخب آمریکا پیش از آغاز مبارزات انتخاباتی چند دست کت و شلوار نو خریده و روابط گرم و صمیمی با پدرش مارتین دارد.

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

نویسنده های هنری و کارشناسان مد با مرور قیمت های این بوتیک های لوکس، ارزش پوشاک مصرفی دونالد ترامپ را بین ۵۰ تا ۷۰ هزار دلار ارزیابی کرده اند.

هر چند که نظرات متفاوتی درباره سلیقه رئیس جمهوری منتخب آمریکا در انتخاب کت و شلوار، پیراهن یا کروات مطرح شده، ولی بدون شک او سلیقه خوبی در انتخاب مارک پوشاک خود دارد و مشتری بهترین طراحان لباس در این صنعت است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG