لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۹

طراح بازی «پوکی مان گو» بازی جدید «هری پاتر» را تولید می‌کند


پس از مدتها انتظار و انتشار شایعات مختلف در رسانه ها و نشریات، سرانجام شرکت آمریکایی «نیانتیک» خبر تولید بازی ویدئویی جدیدی بر اساس ماجراهای «هری پاتر» را تأیید کرد.

این بازی که «هری پاتر، ویزاردز یونایت» نام دارد با همکاری بخش بازی های ویدئویی «برادران وارنر» و در سبک «واقعیت افزوده» Augmented Reality تولید می شود.

نیانتیک از شرکت های موفق عرضه بازی های ویدئویی برای گوشی های تلفن همراه است و در سال ۲۰۱۶ با تولید بازی «پوکی مان گو» به شهرت زیادی رسید، آن بازی نیز در سبک واقعیت افزوده بود.

بازی ویدئویی هری پاتر شباهت های زیادی به پوکی مان گو دارد و کاربران در محل زندگی و دنیای اطرف خود درگیر ماجراهای مختلفی می شوند، آنها با استفاده از سحر و جادو باید هیولاها و موجودات شرور داستان های «جی کی رولینگ» را شکار می کنند.

جی کی رولینگ نویسنده بریتانیایی و خالق داستان های هری پاتر ضمن ابراز خوشحالی از تأیید خب، این بازی ویدئویی را متفاوت و هیجان انگیز توصیف کرد.

نیانتیک هنوز جزئیات بیشتری درباره «هری پاتر، ویزاردز یونایت» منتشر نکرده و مشخص نیست این بازی ویدئویی چه زمانی توزیع می شود. با این حال به گفته برخی از منابع آگاه مراحل پیش تولید از مدتها پیش آغاز شده و این شرکت در آستانه تکمیل نهایی پروژه است.

این بازی از طریق گوشی های تلفن های همراه و در سیستم های عامل مختلف در دسترس علاقمندان خواهد بود و آنها می توانند در فضای مجازی با یکدیگر ارتباط داشته و بصورت گروهی بازی کنند.

انتشار این خبر طرفداران ماجراهای هری پارتر را هیجان زده کرده و این موضوع بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشته است.

در همین حال با توجه به برخی از مشکلات و ناهنجاری هایی که در گذشته پوکی مان گو ایجاد کرد، تولید بازی دیگری در سبک واقعیت افزوده، نگرانی هایی را پدید آورده است.

پوکی مان گو به دلیل ملاحظات امنیتی در تعدادی از کشورهای جهان از جمله ایران فیلتر شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG