لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۷

نظرسنجی: اکثر آمریکایی‌ها از جایگاه ایالات متحده در جهان رضایت دارند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پژوهش تازه موسسه «گالوپ» نشان می دهد که ۵۳ درصد آمریکایی‌های شرکت کننده در یک نظرسنجی از جایگاه ایالات متحده در جهان رضایت دارند.

این آمار ۸ درصد از یک نظرسنجی مشابه انجام شده در سال گذشته بالاتر است و بالاترین درصد از سال ۲۰۰۳ میلادی به شمار می‌رود.

گالوپ در این نظرسنجی که پنج شنبه منتشر کرد از یک شکاف حزبی خبر می دهد، اما این پدیده، در دو دهه گذشته، بسته به این که کدام حزب کنترل کاخ سفید را در دست داشته امری معمول بوده است.

در نظرسنجی امروز ۸۵ درصد جمهوریخواهان و ۱۹ درصد از دموکرات ها از جایگاه آمریکا رضایت دارند.

جمهوریخواهان همچنین در بالا رفتن درصد افرادی که می گویند به ایالات متحده نگاه مثبت‌تری در جهان وجود دارد موثر بوده اند.

در نظرسنجی گالوپ، ۱۶ درصد برداشت جهان از ایالات متحده را بسیار مثبت ارزیابی کردند؛ در حالی که ۴۴ درصد آن را تا حدی مثبت می دانند. هشتاد و سه درصد از جمهوریخواهان شرکت کننده در نظرسنجی یکی از این دو گزینه را انتخاب کرده اند.

در مورد این پرسش که آیا دیگر رهبران جهان به پرزیدنت ترامپ احترام می گذارند، ۳۷ درصد پاسخ مثبت و ۶۱ درصد پاسخ منفی دادند.

گالوپ می گوید ترامپ در همان جایگاهی قرار دارد که جرج بوش، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده، در پایان دوره اول ریاست جمهوری اش قرار داشت، اما باراک اوباما در همین مقطع از ریاست جمهوری اش پاسخ مثبت ۵۱ درصد را کسب کرده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG