لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۱

آمریکایی‌ها آماده پذیرایی از پاپ فرانسیس می‌شوند


عکس آرشیوی از دیدار باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده (چپ) با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در واتیکان - فروردین ۱۳۹۳
عکس آرشیوی از دیدار باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده (چپ) با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در واتیکان - فروردین ۱۳۹۳

رهبر کاتولیک‌های جهان، روز سه شنبه ۲۲ سپتامبر وارد ایالات متحده خواهد شد، سفری که برای ۶۹ میلیون کاتولیک این کشور خبر خوشی است.

با اینحال حضور چند روزه پاپ فرانسیس در آمریکا برای افراد دیگری غیر از کاتولیک‌ها – از جمله زندانیان مرکز اصلاح و تربیت فیلادلفیا، که بازدید از آن در برنامه سفر پاپ قرار دارد – نیز مایه امیدواری است.

کلیسای باسیلیک واشنگتن – بزرگترین کلیسای ایالات متحده – برای پذیرایی از برجسته‌ترین مهمان خود آماده می‌شود. تعمیر و رنگ آمیزی درها، تعویض لامپ‌ها و بنای یک محراب نو به سرعت در حال انجام است.

امی مالونی مسئول فروشگاه کلیسا واکنش مردم را "فوق العاده: توصیف کرده و می‌گوید "این روزها تی‌شرت، لیوان، تسبیح، و خلاصه هر چه که فکرش را بکنید، هنوز به مغازه نرسیده فروش می‌رود ... همه می‌خواهند یادبودی از سفر پاپ در خانه‌هایشان داشته باشند."

فروشگاه اشیای یادگاری کلیسا، اجناس مختلف را با تصویر پاپ محبوب کاتولیک‌ها بر روی آن می‌فروشد، از جمله یک تی شرت رسمی که پاپ آن را تبرک کرده است.

این همه شور و هیجان قابل فهم است. آخرین دیدار رهبر کاتولیک‌های جهان از ایالات متحده، سال ۲۰۰۸ میلادی توسط پاپ بندیکت شانزدهم بود.

پس از عشای ربانی در باسیلیکا، قرار است مردم در زمین چمن دانشگاه کاتولیک جمع شوند تا پاپ برایشان مؤعظه کند. با این حال، هر کسی نمی‌تواند به این مراسم راه پیدا کند. ۲۵ هزار نفر، فقط از اعضای کلیسای کاتولیک، و کشیشان فعلی یا آینده و مهمانان ویژه، باید از قبل برای این مراسم بلیت بگیرند.

اما پاپ بعد از دیدار با رئیس جمهوری آمریکا، فاصله کاخ سفید تا کنگره، یعنی مسیر موسوم به "نشنال مال" را با اسکورت طی خواهد کرد و آن موقع – یا شاید هنگام خروج از ساختمان کنگره – همه مردم می‌توانند او را ببینند.

از دیگر برنامه‌های پاپ فرانسیس، سخنرانی در مقر سازمان ملل متحد و برگزاری مراسم عشای ربانی در محل برج‌های دو قلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک است.

رهبر کاتولیک‌های جهان در آخرین بخش از سفرش به ایالات متحده، از مرکز اصلاح، تربیت و درمان فیلادلفیا هم دیدار می‌کند. هدیه ویژه زندانیان برای پاپ یک تخت دست ساز است.

XS
SM
MD
LG