لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۸

مایک پمپئو: ایالات متحده سانسور دولت‌ها بر اینترنت را برنمی‌تابد


وزیر خارجه ایالات متحده تاکید که ایالات متحده قطع اینترنت و سایر اشکال سانسور دولت‌ها را برنمی‌تابد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه ۷ خرداد در توییتی نوشت: «ایالات متحده در برابر قطع اینترنت و سایر اشکال سانسور اعمال‌شده توسط دولت‌ها در دوران این همه‌گیری و یا پس از آن، می‌ایستد و آن را برنمی‌تابد. ما به فراخوان ائتلاف آزادی آنلاین برای ترویج و پاسداری از آزادی اينترنت در همه حال، می‌پیوندیم.»

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نیز در همین روز گفت: «دولت‌هایی که اینترنت را محدود می‌کنند، دسترسی به اطلاعات ضروری برای ایمن ماندن را از شهروندانشان دریغ می‌دارند. آزادی بیان، چه آنلاین و چه جز آن، به ویژه در دوران کووید۱۹، حیاتی است.»

خانم اورتگاس خاطرنشان کرد: «وزارت خارجه آمریکا افتخار می‌کند که یک عضو فعال ائتلاف آزادی آنلاین است.»

بنا بر بیانیه دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، «ائتلاف آزادی آنلاین» گروهی متشکل از ۳۱ کشور است که عمیقا به ارتقاء و حمایت از حقوق بشر و آزادی‌های مدنظر اعلامیه جهانی حقوق بشر متعهد است.

در این بیانیه همچنین با اشاره به پاندمی کووید۱۹ از حکومت‌های سراسر دنیا خواسته شده است که فورا قطع اینترنت را پایان داده و حداکثر دسترسی به خدمات آنلاین را تضمین کنند.

مهیا کردن فضای آزادی بیان و همچنین دسترسی به اطلاعات آنلاین برای محافظت از حریم خصوصی در عین پرهیز از سانسور محتوا که برخلاف حقوق بین‌المللی بشر است از دیگر موارد مورد اشاره در این بیانیه است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG