لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۱

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با «مسیح علینژاد» فعال حقوق زنان دیدار کرد


سایت «سفارت مجازی ایالات متحده در ایران» عکس این دیدار را منتشر کرد.
سایت «سفارت مجازی ایالات متحده در ایران» عکس این دیدار را منتشر کرد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در راستای «حمایت از مردم ایران و وسعت دادن به صدایشان» عصر دوشنبه با مسیح علینژاد روزنامه نگار و فعال حقوق زنان دیدار کرد.

رابرت پالادینو، معاون سخنگوی وزیر خارجه، در بیانیه ای نوشت: آقای پمپئو امروز با مسیح علینژاد، نویسنده، خبرنگار، و فعال برجسته حقوق زنان ملاقات کرد. خانم علینژاد بنیانگذار کارزار «آزادی های یواشکی من» است که خود آغازگر کمپین «چهارشنبه‌های سفید» نیز شد؛ هردوی این کارزارها برای ارتقاء آزادی بیان زنان و مقابله با قوانین حجاب اجباری در ایران تلاش می‌کنند و در فضای مجازی بیش از سه میلیون دنبال‌کننده دارند.

مسیح علینژاد ۴۲ ساله، روزنامه نگار ایرانی مقیم نیویورک و مجری برنامه تبلت صدای آمریکا است.

در این بیانیه آمده است: در ماه فوریه ٢۰۱٨ رژیم ایران زنان و مردان شجاع ایرانی معترض به قانون حجاب اجباری این کشور را به شدت سرکوب کرد. دست‌کم ٢٩ زن دستگیر شدند که برخی در بازداشت ماموران بی رحم پلیس و امنیتی ایران آسیب فیزیکی دیدند و زخمی شدند. بسیاری از این زنان مجبور به ترک کشور شدندو بقیه تا ٢۰ سال حکم زندان دریافت کردند و زندانی شدند.

در پایان این بیانیه آمده است:‌ در دیدار امروز، وزیر خارجه از خانم علینژاد به خاطر شجاعت او و تعهدش به سخن گفتن درباره این مسائل و دفاع از حقوق بشر در ایران سپاسگزاری کرد. وزیر خارجه بر تعهد ایالات متحده نسبت به تقویت صدای مردم ایران و محکوم کردن رژیم ایران بخاطر نقض حقوق بشر تاکید کرد. ایالات متحده از جامعه بین الملل می خواهد تا در محکوم کردن رژیم ایران بخاطر سرکوب مردم خود، به ما بپیوندند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG