لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۲

یادداشت پمپئو | ما همچنان سخاوتمندترین کشور جهان هستیم


یادداشتی در روزنامه «یو اس ای تودی» از مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا

یکی از بزرگترین ویژگی های آمریکا سخاوتمندی پایدار و تمایل به استقبال از خانواده هایی است که متحمل شرایطی غیرقابل درک از جمله جنگ و پاکسازی قومی شده اند. پناهجویان از جمله آسیب پذیرترین ها در جهان هستند و آمریکا از سال ۱۹۸۰ تا کنون حدود ۳ میلیون نفر از آن ها را پذیرفته است.

دولت آمریکا باید هر ساله درباره شمار پناهجویانی که می تواند بپذیرد تصمیم بگیرد. این روند مستلزم بررسی های جامع و زمان بر درباره سابقه افراد و دیگر تدابیر امنیتی است. وزارت خارجه آمریکا این هفته پس از مشورت با دیگر سازمان های فدرال اسکان ۳۰ هزار پناهجو را در ایالات متحده پیشنهاد کرد.

علاوه بر پرونده های پناهجویان گریخته از جنگ و خطرات جانی، انباشته شدن پرونده ۸۰۰ هزار متقاضی پناهندگی که یکی دیگر از راه های برخورداری از حفاظت آمریکا است باعث شده بسیاری از خانواده ها در وضعیت حقوقی نامعلومی قرار بگیرند. ما پیش بینی می کنیم طی سال آینده ۲۸۰ هزار نفر به این متقاضیان افزوده شوند. در مورد هر یک از این پرونده ها باید به دقت تصمیم گیری شود و ما بیش از همیشه مصمم به حل آن ها به طور منظم هستیم.

تعهد آمریکا به آسیب پذیرترین ها به نظام مهاجرتی ما محدود نمی شود. ما یاری رساندن به پناهجویان و دیگر مردم آواره در نزدیک ترین منطقه به سرزمین شان را در کانون توجه قرار داده ایم. ما سریع تر از آن که در آمریکا ممکن است می توانیم به صدها هزار پناهجوی نزدیک به سرزمین شان مسکن، غذا و مراقبت های درمانی بدهیم. بازگشت امن و داوطلبانه پناهجویان به کشورهایشان در زمان مناسب که راه حلی مورد نظر اکثر پناهجویان است در اولویت ما قرار دارد.

پرزیدنت دونالد ترامپ تعهد کرده است با بررسی دقیق ورود افراد به کشور و اولویت بخشیدن به بررسی پرونده های افراد حاضر در ایالات متحده امنیت مردم آمریکا را تامین کند. من باور دارم ما می توانیم به آرمان کمک به آسیب پذیرترین مردم جهان ادامه بدهیم بدون این که نخستین وظیفه خود را فراموش کنیم: خدمت به مردم آمریکا. ما سخاوتمندترین کشور جهان هستیم و خواهیم بود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG