لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۸

دیدگاه| مایک پمپئو فردی مناسب برای وزارت خارجه آمریکا است


یادداشتی در وبسایت روزنامه هیل از سناتور جمهوریخواه جان باروسو، از اعضای رهبری اکثریت در سنای ایالات متحده آمریکا

مایک پمپئو، وزیر خارجه منتخب پرزیدنت ترامپ، که در حال حاضر مدیریت سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا، را بر عهده دارد، می داند که سلامت و امنیت در کشور مستلزم جهانی آرام و با ثبات است.

دموکرات های سنا که مدعی اند خواهان دیپلماسی اند به نظر می رسد قصد دارند رئیس جمهور را از داشتن رئیس برای دستگاه دیپلماسی محروم کنند.

رهبران سوریه، کره شمالی و ایران و دیگر رهبران مشابه باید بفهمند که جنگ طلبی هایشان نتیجه ای نخواهد داشت. آن ها باید پیامی صریح دریافت کنند که آمریکا سیاست خارجی جدیدی در پیش گرفته است؛ سیاست خارجی که ضمن حفظ منافع امنیت ملی ما رهبری ما در جهان را به نمایش می گذارد.

ماموریت اخیر مایک پمپئو به کره شمالی نشان می دهد که او پیشاپیش فرستاده ای مورد اعتماد در صحنه جهانی است.

انتصاب مایک پمپئو به مقام وزیر خارجه آمریکا فرصتی برای ارسال پیامی روشن به متحدان و دشمنان ما است. ما باید صلاحیت او را تائید کرده و اجازه دهیم او به کارش بپردازد.

تاخیرهای تعمدی دموکرات ها هیچ نتیجه ای ندارد و آمریکایی ها را در خطر قرار می دهد. دشمنان فریبکار، متخاصم و فرصت طلب آمریکا در روسیه، سوریه، کره شمالی، ایران و دیگر نقاط اوضاع را از نزدیک دنبال می کنند.

دولت ترامپ بازگرداندن سیاست خارجی ما بر روی مسیر درست را آغاز کرده است. مایک پمپئو یقین حاصل خواهد کرد ما در این مسیر بمانیم.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG