لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۵

پمپئو: با متحدان توافق کردیم تا فشار بر ایران ادامه پیدا کند و ملاها به میز مذاکره برگردند


مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده گفت: ما با آلمان و بریتانیا و فرانسه و متحدان تصمیم گرفتیم باید فشار بر ایران ادامه پیدا کند تا ملاها به میز مذاکره بازگردند.

وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه چهارم مهر ماه در جریان کنفرانس خبری در نیویورک که به طور زنده از تلویزیون و سایت صدای آمریکا نیز پخش شد، گفت: متحدان ما می‌دانند و تایید می‌کنند که ایران تجاوزگر است و نه تجاوز شده و هر قدر ایران تجاوز بیشتری کند، فشار ما هم بیشتر می‌شود.

آقای پمپئو همچنین به فرمان پرزیدنت ترامپ در مورد محدودیت سفر افراد سرشناس نظام گفت: طبق این فرمان اجرایی، خانواده و اقوام افراد سرشناس رژیم نمی‌توانند دیگر به آمریکا بیایند. ۴۰ سال است شعار مرگ بر آمریکا می‌دهند و دیگر نمی‌توانند به آمریکا بیایند.

وزیر خارجه ایالات متحده افزود: حضور ما در نیویورک و در جریان مجمع عمومی سازمان ملل، این فرصت را به وجود آورد که داشته‌های خود را با تمامی کشورهای جهان تقسیم کنیم…. همه شگفت زده شدند و فهمیدند چقدر رژیم ایران هنوز آمادگی ندارد که مانند یک کشور عادی رفتار کند. جهان می‌داند که آن‌ها این حمله را انجام دادند و طبق معمول از نیروهای نیابتی خود برای این کار استفاده کردند. ایران باید بداند جهان در مقابل آن‌ها به پا می‌خیزد و متحد خواهد شد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین درباره آمریکایی های گروگان گرفته شده در ایران گفت: ما وقت زیادی را این هفته گذراندیم و با متحدان صحبت کردیم و تلاش می‌کنیم آمریکایی‌هایی که در ایران به ناحق زندانی شده‌اند، آزاد شوند.

نسخه کامل این کنفرانس خبری را با ترجمه همزمان از یوتیوب صدای آمریکا ببینید:

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG