لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۷

وزیر خارجه آمریکا با صدراعظم آلمان دیدار کرد؛ ایران در صدر گفت‌وگوها


دیدار مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در برلین - ۱۰ خرداد ۱۳۹۸
دیدار مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در برلین - ۱۰ خرداد ۱۳۹۸

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، که به اروپا سفر کرده است، روز جمعه ۱۰ خرداد در برلین با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان دیدار و درباره طیفی از مسائل مهم دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد؛ گفت‌وگویی که به گفته خانم مرکل موضوع ایران در صدر آن قرار دارد.

به گزارش وبسایت وزارت خارجه آمریکا، آنگلا مرکل در ابتدای این دیدار با بیان این که موضوعات زیادی برای بحث مطرح است گفت، «اولین و مهم‌ترین موضوع در دستور کار امروز ما بدون تردید ایران خواهد بود. چطور می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم ایران هیچگونه سلاح هسته‌ای در اختیار ندارد؟ چطور می‌توانیم برای پیشگیری از اقدامات تجاوزکارانه بیشتر ایران همکاری کنیم؟»

وزیر خارجه آمریکا نیز بر اهمیت آلمان به عنوان یک شریک فوق‌العاده و همپیمان مهم برای ایالات متحده تاکید کرد و با بیان این که مذاکرات خوبی پیشتر در روز جمعه با همتای آلمانی خود داشته است گفت، من واردات جزئیات موضوعات مورد بحث نمی‌شوم، چرا که صدراعظم مرکل به آنها اشاره کرد.

مایک پمپئو در ادامه خاطر نشان کرد که آلمان و ایالات متحده، به همراه شرکای خود در ناتو و در کنار تمامی متحدانمان، کارهای مهمی را باید به منظور تامین امنیت برای مردم خودمان و همچنین دستیابی به صلح و ثبات در سراسر جهان انجام دهند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG