لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۸

دیدگاه| منتقدان برجام انتخاب پامپئو را تحسین می کنند


گزارشی از جنا لیفهیتز در وبسایت نشریه ویکلی استاندارد

مخالفان سرسخت ایران در سنای آمریکا و منتقدان توافق هسته ای ایران می گویند حضور مایک پمپئو در وزارت خارجه آمریکا فشارها بر مذاکرات بر سر اصلاح یا ابطال توافق هسته ای را تشدید خواهد کرد.

سناتور جمهوریخواه لیندسی گراهام می گوید: «اگر تاریخ انقضای برجام تغییر نکند و به بعضی کاستی های آن رسیدگی نشود، این انتصاب جدید به معنای احتمال ترک توافق هسته ای است.»

به گفته یکی از مشاوران در سنای ایالات متحده «اروپایی ها درخواهند یافت که باید به شکلی جدی درگیر اصلاح برجام شوند و نه این که سعی کنند رییس جمهور را مجاب کنند که مشکلات آن را رفع کرده اند. وزارت خارجه تحت مدیریت او خط تندی را با اروپایی ها در پیش خواهد گرفت؛ آن ها یا می پذیرند یا نه. اما دست کم ما به اقدامات نیم بند که مسائل اصلی را رفع نمی کند بسنده نمی کنیم.»

مارک دوبوویتز، مدیر بنیاد دفاع از دموکراسی ها، در واشنگتن، هشدار می دهد: «آن گروه از اروپایی ها که فکر می کنند ترامپ درباره ترک برجام در دوازده ماه مه، در نبود یک توافق اصلاح شده، جدیت ندارد، لازم است با مایک پمپئو وزیر خارجه جدید آشنا شوند.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG