لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۷

دیدگاه| ۴ دلیل که مایک پمپئو در ساختمان وزارت خارجه موفق خواهد شد


یادداشتی در وبسایت نشریه هیل از اندی کایزر، معاون مشاور امنیت ملی پیشین تیم انتقالی ترامپ

مایک پمپئو از اعتماد پرزیدنت ترامپ برخوردار است. از رئیس جمهوری شنیده نشده است که در جمع یا در خلوت کلمه ای در انتقاد از مایک پمپئو گفته باشد. این امر درباره وزیر خارجه تازه کنار گذاشته شده صدق نمی کرد.

پمپئو با تجربه دوران خدمت در نیروی زمینی، کار تجاری، قانونگذاری در کنگره، و مدیریت سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا نشان داده است که به زیردستان خود قدرت تصمیم گیری داده و از آن ها جواب می خواهد. او در سی آی ای به معاونت ها اختیارات لازم را داد و از آن ها خواست او را فقط زمانی در جریان مسائل بگذارند که برای آن سازمان اطلاعاتی و دولت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مایک پمپئو به دیپلماسی باور دارد. او روند زیر و رو کردن وزارت خارجه را معکوس خواهد کرد. سابقه کار او در ارتش و کنگره نشان می دهد که ارزش دیپلماسی را در پیشبرد منافع ملی آمریکا کاملا درک می کند.

سیاست های مورد نظر پمپئو کاملا در خط دولت ترامپ قرار دارد. از کره شمالی، ایران، چین یا روسیه تا مسائل اقتصادی مانند تجارت آزاد و مبارزه با سرقت سرمایه های فکری، نگاه پمپئو در خط فرمانده کل قوا است.

مایک راجرز، رییس پیشین کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، و من وقتی به جان بینر، رییس پیشین مجلس نمایندگان، پیشنهاد کردیم نماینده نسبتا جوان ایالت کانزاس را در کمیته اطلاعات به خدمت بگیرد، او را ستاره ای در حوزه امنیت ملی می دیدیم که اکنون جهان با او آشنا می شود.

حتی در یک دولت متعارف، هزاران اتفاق ممکن است مدیر دستگاه دیپلماسی را درگیر حاشیه کند، ولی این امر روشن است که هفتادمین وزیر خارجه ایالات متحده فردی باهوش، آزموده، و در موضعی قوی است تا به شکلی موثر مدافع کشوری باشد که سال ها با افتخار به آن خدمت کرده است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG