لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۷

بایدن در حال حاضر پیشتاز رقابت دموکرات‌ها است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - تازه ترین نظرسنجی شبکه خبری «سی ان ان» اخبار خوبی برای جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، به همراه دارد. این نظرسنجی نشان می دهد که جو بایدن ۱۵ درصد از سناتور الیزابت وارن از ایالت ماساچوست، رقیبش در انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری، جلو است.

در تازه ترین نظرسنجی «سی ان ان/اس اس آر اس»، بایدن ۳۴ درصد و وارن ۱۹ درصد محبوبیت دارند و سناتور برنی سندرز با ۱۶ درصد محبوبیت در جایگاه سوم است.

پیت بوتجج، شهردار ساوت بند در ایندیانا، و سناتور کامالا هریس از ایالت کالیفرنیا، هر دو از حمایتی ۶ درصدی برخوردارند، در حالی که سناتور ایمی کلوبشار از ایالت مینه سوتا و بتو اورورک نماینده پیشین کنگره از ایالت تگزاس ۳ درصد محبوبیت دارند.

در دیگر نظرسنجی ها، بایدن با وارن رقابتی شانه به شانه دارد یا وارن اندکی از بایدن عقب تر است. در نظرسنجی متوسط «رییل کلییر پالتیکز»، بایدن در سراسر کشور به طور متوسط ۶ درصد از وارن جلوتر است.

الیزابت وارن، در طول رقابت های درون حزبی دموکرات ها در ماه های اخیر، در روندی مداوم مسیری رو به رشد را در نظرسنجی ها طی کرده و به نزدیک ترین رقیب بایدن تبدیل شده است.

وارن بر خلاف بایدن بیشتر تمرکز خود را بر «تغییرات بزرگ ساختاری» گذاشته است تا حمله به پرزیدنت ترامپ.

وارن این پیشرفت را همچنین مدیون حضور موثرش در مناظره های انتخاباتی است.

با افزایش محبوبیت وارن او بیش از پیش زیر ذره بین قرار می گیرد.

بایدن کماکان او را برای ارائه جزئیات طرح بیمه درمانی همگانی دولتی‌اش زیر فشار گذاشته است.

جمهوریخواهان وارن را هدف ساده تری برای پرزیدنت ترامپ می بینند.

نیویورک تایمز و واشنگتن پست این هفته از نگرانی بعضی از فعالان حزب دموکرات از شانس پیروزی دموکرات ها در برابر دونالد ترامپ خبر دادند. عملکرد پر فراز و نشیب بایدن در مناظره ها و ضعف او در گردآوری کمک های مالی از دلایل این نگرانی ها است. آن ها همچنین تصور می کنند پرزیدنت ترامپ با زدن برچسب چپگرای افراطی رقابت را برای وارن و سندرز سخت خواهد کرد.

بعضی از دموکرات ها احتمال ورود هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، جان کری، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۴، و مایکل بلومبرگ، شهردار سابق نیویورک، به گردونه رقابت‌ها را نیز مطرح می کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG