لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۱

در ارتباط با ماجرای تماس پرزیدنت ترامپ و رئیس جمهوری اوکراین، یک افشاگر دیگر هم پا پیش گذاشت


بخش انگلیسی صدای آمریکا - در حالیکه مجلس نمایندگان آمریکا سرگرم بررسی ادعای یک افشاگر درباره درخواست رئیس جمهوری آمریکا از همتای اوکراینی خود برای تحقیق در مورد فعالیت‌های اقتصادی فرزند جو بایدن است، یک افشاگر دیگر نیز در این مورد پا پیش گذاشته است. جو بایدن معاون رئیس جمهوری سابق و جدی ترین رقیب احتمالی پرزیدنت ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا است.

وکیل این فرد، که رسانه‌های آمریکا از او با عنوان «افشاگر دوم» یاد می‌کنند، به شبکه ای‌بی‌سی گفت که موکلش مانند افشاگر اول – که شکایتی را در ارتباط با تماس پرزیدنت ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین ثبت کرده – از اعضای دستگاه‌های اطلاعاتی است.

مارک زید، که وکالت هر دو افشاگر پرونده را بر عهده دارد، همچنین گفته است که موکل دوم او، علاوه بر مطالبی که پیشتر در مورد تماس تلفنی ۲۵ ژوئیه ارائه شده است، اطلاعات دست اول دیگری نیز در اختیار دارد.

پرزیدنت ترامپ روز جمعه در آخرین اظهارات خود در مورد این گفته دموکرات‌ها که او از دولت‌های خارجی خواسته‌‌ است در مورد رقیبان سیاسی اش تحقیق کنند، گفت که بحث سیاست نیست و پای فساد در میان است و تاکید کرد که مبارزه با فساد وظیفه‌ای است که بر اساس قانون اساسی بر عهده رئیس جمهوری گذاشته شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG