لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۱

دموکرات ها امیدوارند در مقابل روبیو شگفتی ساز شوند


پتریک مورفی، «امزد حزب دموکرات برای کسب یکی از دو کرسی مجلس سنا از ایالت فلوریدا - آرشیو
پتریک مورفی، «امزد حزب دموکرات برای کسب یکی از دو کرسی مجلس سنا از ایالت فلوریدا - آرشیو

مقاله‌ای از کوین روبیلارد در پولیتیکو

پتریک مورفی، کاندیدای حزب دموکرات برای کسب یکی از دو کرسی مجلس سنای آمریکا از ایالت فلوریدا، شاید بیش از هر کاندیدایی در فصل انتخابات مورد تمسخر قرار گرفته است. او بچه پولدار، سبک وزن سیاسی، رزومه ساز، و سست و بی مایه توصیف شده است. سناتور مارکو روبیو کاندیدای رقیب سه ماه پس از شکست در انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان میلیون ها دلار برای حفظ کرسی اش در سنا و شکست مورفی ۳۳ ساله هزینه کرده است.

حزب دموکرات به دلیل سنگینی هزینه های پخش آگهی های تلویزیونی انتخاباتی حضور تبلیغاتی شان در فلوریدا را به شدت کاهش داده و مورفی را در موقعیتی نابرابر در رقابت با روبیو رها کرده اند.

اما جمهوریخواهان با توجه به عملکرد فراتر از انتظار مورفی در رقابت ها، نگران این هستند که شکست دانالد ترامپ، کاندیدای حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، باعث شود که مارکو روبیو هم کرسی اش را از دست بدهد.

دموکرات ها هنوز امیدوارند هیلری کلینتون، کاندیدای حزب شان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پیروزی بزرگی را در فلوریدا به دست بیاورد و در نتیجه مورفی هم موفقیت شگفتی را رقم بزند.

بیشتر نظرسنجی ها نشان می دهد که مورفی با فاصله ۳ تا ۶ درصدی پشت روبیو قرار دارد اما نتایج رای گیری های غیابی و زودهنگام در فلوریدا برای مورفی امیدوار کننده است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG