لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۲

نگاهی به سیاست در آمریکا و رسانه های اجتماعی


مقاله ادوارد لوث در فاینشنال تایمز

رسانه های اجتماعی شرایطی فراهم کرده اند که تعصب از انزوا به متن و جریان اصلی باز گشته است.

این امر در فصل انتخابات آمریکا زمانی خود را نشان داد که پس از انتشار تصویر پسر بچه سوری نجات یافته از بمباران حلب، راستگرایان افراطی در آمریکا مردم را به آغاز جنگ جهانی سوم دعوت کردند.

گروه های افراطی راستگرا در دوره دونالد ترامپ، کاندیدای حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جان تازه ای گرفته اند.

احترام متقابل در هر جامعه آزاد بسیار حیاتی است. در این دوره از انتخابات کسی برای متقاعد کردن دیگری تلاشی نمی کند. مردم نظرشان را بی پرده و گاه به شکلی توهین آمیز به هم می گویند. بازنشر هر چه بیشتر توئیت ها امری مرسوم شده است.

رسانه های اجتماعی سیاست را در فضایی تند و بی رحمانه غرق کرده اند. فناوری جدید در را بر روی کهکشانی از افکار گشوده است اما در عین حال راه را برای بازگشت تعصب باستانی از جمله یهودی ستیزی و زن ستیزی به جریان اصلی باز کرده است.

در توئیتر، هشتگ «نسل کشی سفیدپوستان» حاکی از در خطر بودن نسل سفیدپوست در برابر چند فرهنگی آمریکا و هشتگ «لغو متمم ۱۹» که به متممی اشاره دارد که به زنان آمریکا حق رای داد نمونه هایی نگران کننده از این روند در رسانه های اجتماعی هستند.

این نشانه های آمریکای نوین حتی در صورت شکست سنگین ترامپ در انتخابات از بین نخواهد رفت. در واقع، انتخابات نخستین رییس جمهوری زن در آمریکا می تواند این تنفر را شدت ببخشد.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG