لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۶

استفاده تجاری از «ملانیا ترامپ» ممنوع می شود


ملانیا ترامپ
ملانیا ترامپ

ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهوری منتخب آمریکا و بانوی نخست آینده ایالات متحده با استخدام یک دفتر حقوقی مجرب و حرفه ای در شهر واشنگتن، قصد دارد تا از سواستفاده تجاری شرکت های بازرگانی از نام، شهرت و چهره خود در کشورهایی مختلف جهان از جمله اسلوانی جلوگیری کند.

ملانیا ترامپ متولد اسلوانی است و بسیاری از اعضای نزدیک خانواده او هنوز در این کشور زندگی می کنند.

پیروزی دونالد ترامپ درانتخابات ریاست جمهوری آمریکا بازتاب گسترده ای در اسلوانی داشت و شور و هیجان زیادی در آن کشور ایجاد کرده است.

بر اساس نظرسنجی های موجود، در حال حاضر ملانیا ترامپ محبوب ترین چهره عمومی اسلوانی است و طرفداران بسیاری در این کشور دارد، زنی که از یک شهر کوچک اروپایی با سعی و تلاش بسیار به اوج شهرت رسیده و بانوی نخست آمریکا شد.

ملانیا ترامپ در مراسم پیروزی همسرش دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری امریکا
ملانیا ترامپ در مراسم پیروزی همسرش دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری امریکا

در هفته های اخیر محصولات و کالاهای زیادی با نام ملانیا ترامپ در اسلوانی تولید شده که بازار خوبی در این کشور دارد و با استقبال زیادی از سوی خریداران مواجه شده است.

از میان این اقلام پرفروش می توان به عسل، شیرینی، بستنی، پاپ کورن، نوشیدنی، سالاد، کیف، کفش، لباس زیر و حتی درخت کریسمس اشاره کرد.

این محصولات یا با نام «ملانیا ترامپ» عرضه شده یا تصویر او روی آنها قرار گرفته است.

«ناتاشا پیرک موزار» سخنگوی دفتر حقوقی که توسط ملانیا ترامپ استخدام شده، با انتقاد از فرصت طلبی برخی از افراد و شرکت های سودجو در اسلوانی گفت، کلیه محصولات عرضه شده در اسلوانی غیرقانونی است و ملانیا یا هیچ کدام از اعضای خانواده او نقشی در تولید آنها ندارند.

ملانیا ترامپ
ملانیا ترامپ

او با اشاره به قوانین موجود در اسلوانی گفت، هر گونه استفاده تجاری از نام، شهرت یا چهره افراد بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و خواستار برخورد جدی با متخلفین شد.

این دفتر حقوقی در فاز نخست، بیانیه ای را در رسانه ها و نشریات اسلوانی منتشر کرده و از شرکت های تجاری خواسته تا از سواستفاده از نام ملانیا ترامپ خودداری کنند.

به گفنه «ناتاشا پیرک موزار» وکلای این شرکت در مرحله بعدی با متخلفین برخورد خواهند کرد و از آنها به مراجع قضایی اسلوانی شکایت می کنند.

ملانیا زمانی که بیست سال داشت برای ادامه فعالیت های هنری و همکاری با طراحان مشهور بین المللی اسلوانی را ترک کرد.

دونالد ترامپ و همسرش ملانیا
دونالد ترامپ و همسرش ملانیا

او پس از آشنایی با دونالد ترامپ، در سال ۲۰۰۲ به زادگاهش بازگشت تا همسر آینده خود را به خانواده معرفی کند، ظاهرأ این آخرین سفر او به اسلوانی بوده است.

ملانیا ترامپ دومین بانوی نخست ایالات متحده است که خارج از آمریکا متولد شده و پس از مراسم تحلیف دونالد ترامپ در بیستم ژانویه آینده به کاخ سفید می رود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG