لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۴

رسانه های خبری ميت رامنی را برنده انتخابات نيو همپشاير اعلام کردند


رسانه های خبری ميت رامنی را برنده انتخابات نيو همپشاير اعلام کردند
رسانه های خبری ميت رامنی را برنده انتخابات نيو همپشاير اعلام کردند

حوزه های رای گيری دور مقدماتی رياست جمهوری حزب جمهوری خواه آمريکا در ايالت نیوهپمشایر بسته شده اند و رسانه های خبری همانطور که انتظار می رفت میت رامنی، فرماندار سابق ايالت ماساچوست، را برنده اين انتخابات اعلام کردند.

آخرین شمارش آراء تا کنون نشان می دهد، ران پال، نماینده کنگره آمريکا از ايالت تگزاس و مدافع سياستهای ضد جنگ در رده دوم و سفیر سابق ایالات متحده به چین، جان هانتسمن در رتبه سوم قرار دارند.

بسیاری از تحلیلگران سیاسی پیش بینی می کردند که ميت رامنی در ايالت نیوهمپشایر پیروز خواهد شد. اما مبارزه برای کسب مقام دوم و سوم نیز مهم است زیرا می تواند به تصميم گيری نامزدهای ديگر برای ادامه شرکت در رقابت برای کسب نامزدی حزب جمهوری خواه، کمک کند.

رای دهندگان روز سه شنبه برای رای دادن به ورزشگاهها، سالن های شهر و حتی کلیساها رفتند.

رامنی پس از سخنرانی روز دوشنبه خود انتقاد برخی از رقبای جمهوریخواه را برانگيخت. او گفت: «من دوست دارم که توانايی اخراج کارمندان را داشته باشم.» اين جمله خطاب به شرکت های بیمه درمانی بود که موفق به ارائه خدمات مفيد نيستند.

رقبای رامنی همچنين عملکرد او را در شغل قبلی اش در شرکت سرمايه گزاری خصوصی «بين کاپيتال» به چالش کشيده اند. آنها ادعا می کنند این شرکت صدها نفر از کارکنان خود را برای افزایش سود در حالی که شرکت در حال سوددهی کلان بوده است اخراج کرده است.

XS
SM
MD
LG