لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۶

اوباما از سیاه پوستان خواستار حمايت از برنامه ايجاد شغل برای بیکاران شد


اوباما از سیاه پوستان خواستار حمايت از برنامه ايجاد شغل برای بیکاران شد
اوباما از سیاه پوستان خواستار حمايت از برنامه ايجاد شغل برای بیکاران شد

باراک اوباما رییس جمهوری آمريکا تلاش می کند حمايت بیشتری در ميان سیاه پوستان برای خود کسب کند و به آنها گفته است گله و شکایت را کنار بگذارند و در تلاش هایی که برای ایجاد مشاغل و فرصت های بیشتر انجام می دهد او را همراهی کنند.

آقای اوباما که روز شنبه در ضیافت سالانه انجمن نمایندگان سیاه پوست کنگره آمريکا صحبت می کرد گفت وی به کمک آنان برای تحقق هدف هايش نیازمند است.

آقای اوباما به سبک سخنرانی های انتخاباتی خطاب به جمعیت گفت کفش های دویدن خود را بپوشند و تا رسيدن به هدف دوشادوش او بدوند.

بازگرداندن ميليون ها آمريکایی بیکار به سر کار، هدف اصلی لايحه ای است که آقای اوباما دو هفته پيش به کنگره ارائه داد و زیربنای تلاش های او برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری محسوب می شود.

در همين حال يکی از جمهوریخواهان متقاضی احراز مقام او در انتخابات آتی، روز شنبه در يک رای گيری آزمایشی در ایالت فلوریدا موفقیت قابل توجهی کسب کرد.

هرمن کين Herman Cain (بازرگان، سیاست پیشه، مفسر و مدیر عامل پیشین يکی از بزرگترين پیتزا فروشی های زنجیره ای آمریکا)، با رای فعالان حزب جمهوریخواه در اورلاندو، ریک پری Rick Perry فرماندار ایالت تکزاس و متقاضی ديگر احراز مقام ریاست جمهوری را شکست داد.

آقای کین ۳۷ درصد از آرا را کسب کرد و آقای پری با کسب ۱۵ درصد از آرا، در ردیف دوم قرار گرفت.

میت رامنی Mitt Romney فرماندار پیشین ماساچوست و رقیب اصلی آقای پری در اين رای گیری ۱۴ درصد از آرا را به دست آورد.

XS
SM
MD
LG