لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۶

روزهای پایانی کمپین انتخابات میان دوره ای آمریکا


باراک اوباما از کنگره خواست برای بهبود وضعیت بیکاری، فارغ از نتیجه انتخابات روز سه شنبه، همکاری کند
باراک اوباما از کنگره خواست برای بهبود وضعیت بیکاری، فارغ از نتیجه انتخابات روز سه شنبه، همکاری کند

پیشاپیش از فرا رسیدن برگزاری انتخابات میان دوره ای آمریکا در روز سه شنبه، فعالیت کمپین ها روزهای پایانی خود را سپری می کند. در انتخابات پیش رو، رای دهندگان آرای خود را برای انتخابات نمایندگان کنگره به صندوق ها می اندازند. بیش از نیمی از فرماندارهای ایالات مختلف و مقامات محلی کاندیدای شرکت در این انتخابات هستند.

به دلیل نارضایتی رای دهندگان از وضعیت اقتصادی و بیکاری، نظر سنجی های پیش از انتخابات نشان داده است که جمهوری خواهان در هر دو مجلس کنگره کرسی هایی کسب خواهند کرد و احتمال دارد که اکثریت را در مجلس نمایندگاه از آن خود کنند.

در سنا، پیش بینی ها حاکی است که جمهوری خواهان دست کم خواهند توانست اکثریت دموکرات ها تضعیف کنند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، که در انتخابات دو سال پیش به نمایندگی از حزب دموکرات به پیروزی رسید، روز شنبه از کنگره خواست برای بهبود وضعیت بیکاری، فارغ از نتیجه انتخابات روز سه شنبه، همکاری کند.

جان بوئنر، رهبر جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در سخنان هفتگی حزب جمهوری خواه گفت «اکنون زمان مصالحه نیست». آقای بوئنر که در صورت پیروزی جمهوری خواهان در کسب اکثریت رئیس مجلس نمایندگان خواهد شد گفت با قطع هزینه ها و کاهش مالیات موافق است.

در صورتی که جمهوری خواهان اکثریت مجلس نمایندگان را کسب کنند و اکثریت دموکرات سنا تضعیف شود، تصویب و تایید خواسته های باراک اوباما در این مجالس با دشواری همراه خواهد بود.

XS
SM
MD
LG