لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۰

جمهوری خواهان می گویند رای دهندگان با برنامه های اوباما مخالفت کردند


جمهوری خواهان می گویند رای دهندگان با برنامه های اوباما مخالفت کردند
جمهوری خواهان می گویند رای دهندگان با برنامه های اوباما مخالفت کردند

میچ مک کانل، رئیس اقلیت سنای آمریکا می گوید دلیل موفقیت جمهوری خواهان در انتخابات اخیر میان دوره ای در کسب کرسی های کنگره این بود که مردم آمریکا از برنامه های اجرا شده توسط باراک اوباما و کنگره آمریکا تحت ریاست حزب دمکرات، ناراضی هستند.

آقای مک کانل گفت روز یکشنبه در گفت و گو با تلویزیون سی بی اس گفت این که آقای اوباما شکست دمکرات ها را ناشی از ارتباط ناکارامد خود با مردم بر سر برنامه هایی چون اصلاح بیمه درمان می داند، امری اشتباه است. به گفته آقای مک کانل، رای دهندگان از ابتدا با چنین برنامه هایی مخالفند.

میچ مک کانل گفت خواستار لغو کامل لایحه اصلاحات بیمه درمانی می شود و می گوید در صورتی که این لایحه به طور کامل لغو نشود، جمهوری خواهان در صدد متوقف کردن سرمایه گذاری برای بخشی از آن خواهند بود.

پیشتر در روز یکشنبه، اریک کانتور، از چهره های شاخص جمهوری خواه در مجلس نمایندگان آمریکا ابراز امیدواری کرد که باراک اوباما در همکاری با جمهوری خواهان در مسائلی که به نفع هر دو طرف است، به اندازه کافی «جدی» باشد.

آقای اوباما رهبران جمهوری خواه و دمکرات کنگره را دعوت کرده است تا در تاریخ ۱۸ نوامبر در کاخ سفید با هم ملاقات و درباره راه های همکاری با یکدیگر مذاکره کنند.

روز شنبه، رئیس جمهوری آمریکا گفت قصد دارد برای جلوگیری از افزایش مالیات برای افراد طبقه متوسط، با جمهوری خواهان همکاری کند.

XS
SM
MD
LG